Müşteri Odaklı Profesyonel Web Tasarımlar

Semroot, web projelerini,ürün veya hizmetlerin en kolay ve rahatça ulaşabileceği şekilde dizayn etmektedir. Karmaşık,hazır kalıplara sıkışmış,milyonlarca tasarımın benzeri tasarımlardan uzak durur.

Neden Web tasarımda en iyi firmayı tercih etmelisiniz?

Web tasarım ve yazılımda en önemli etken projeyi tamamen bitirebilmek,sürdürebilir kılmak ve son kullanıcıya uygun bir şekilde yapmaktır.Malesef web tasarım projelerinin yüzde 70i başlamadan sonlanabilmekte,büyük ekonomi ve zaman kaybı meydana gelmektedir.Günümüzde Ortalama yüzde 70 oranla hüsranla sonuçlanan projeler, eksik,sorunlu ve proje sahibini üzebilecek gelişmelerle karşılaştırabiliyor.

Semroot ile ileri düzey, kullanıcıların rahat edeceği işletmelerin satışlarını ve hizmetlerini sunabileceği tasarımlarla tanışın.

Kurumsal web tasarım, web tasarım firmalarının en çok uyguladığı hizmetlerden birisidir.En çok merak edilenlerden birisi de profesyonel web tasarım nasıl yapılır hangi web tasarım programları kullanılır? Semroot web tasarımda birçok farklı programı kullanmaktadır.Bunların başında Adobe Photoshop,Sketch ve birçok profesyonel tasarım programları ile tasarımlarımı yapmaktayız.Yapılan tasarımlar daha sonrasında web yazılım geliştirme birimine iletilerek, Front-end kodlama ile tasarımın html-css-javascript halleri oluşturulur. Daha sonradan projenin içeriğine göre animasyonlar,hareketler,yerleşimler ve fonksiyonlar hazırlanır.

Bu fonksiyonlar Php,Asp.Net gibi ileri düzey programlama dilleri ile geliştirilmektedir. Yoğunlukla Php Laravel Framework'unde hazırlanan kodlamalar, verimlilik,hız,sürdürülebilirlik ve güvenlik esasına göre hazırlanır. Tasarım ve kodlama bittikten sonra içerik ekibimize tasarım iletilir ve projede bulunan içeriklerin profesyonel bir biçimde eklenmesi sağlanır Semroot'da bulunan web tasarım ekibi, web tasarım kursu, web tasarım akademisi gibi birçok alanda eğitim görmüş uzmanlardan oluşmaktadır.

Semroot bir projeyi başlangıcından bitişine kadar özenle takip eden proje yöneticileri ile birlikte A'dan Z'ye birçok testlere tabi tutulur. Web sitesindeki tüm testler bittikten ve onay alındıktan sonra web sitesi yayına alınır.

WWW" World Wide Web yani"Dünya Çapındaki Ağ" da verimli projeler yapmaktan ve bu web tasarım ve kodlama projelerini sürdürmekten mutluluk duyuyoruz.

İşletmeniz için bugün bir Web Tasarım teklifi alın

Teklif Al  
 • Web Tasarım Nedir?

  Web sitelerinde bulunan tüm çizgiler, site yapısı, renkler ve daha birçok ayrıntı web tasarım nedir? Sorusunun cevabı olmaktadır. Web Tasarım’a genel bir yanlış bakış açısı olan ‘’web tasarım: tema’’ döngüsünden çıkmak, dijital yeni çağa ayak uydurmak adına oldukça önemlidir.

  ...
 • Web Tasarımın Temel Unsurları Nelerdir?

  Dijital pazarlama, kendi içinde trendleriyle beraber büyüyen bir pazardır. İçinde bulunan yılın dijital trendleri, renkleri, dijital çizgi ve ürün sunumu anlayışları her zaman değişebilmektedir. Buna rağmen modern ve güçlü bir web tasarımı için bazı anlayışlar uzun zamandır varlığını sürdürmektedir. Web tasarımının temel unsurları; uyumluluk, güncellik, biçim, işlevsellik, tasarım çizgileri, içerik denilebilir.

  ...
 • Web Tasarım (Web Sitesi) Nasıl Yapılır?

  Web siteleri, dijital çağın en yoğun adreslerinden biri olma noktasına geldi. Küçük işletmeler, markalar, start-uplar, sanatçılar ve toplumun birçok kesimi için web siteler, hayatın önemli bir parçası haline gelmiş durumda. Bütün bu komplike yapı düşünüldüğünde, web site tasarımının nasıl yapılacağı ile ilgili temel fikirler ortaya çıkabilmektedir. Bir web sitesinin ve web tasarım süreci başlarken, yapılacak olan sitenin/platformun hangi noktalarda, kimlere ne şekilde hizmet vereceği oldukça önemlidir.

  ...
 • Kullanıcı Arayüzü (UI) Tasarımı Nedir, Nasıl Olmalıdır?

  Dijital dünya kendi tasarım anlayışıyla beraber hayatımızda yerini arttırmaya her geçen gün devam ediyor. Bu özel dünyada en çok duyduğumuz kavramlardan birisi ‘’Kullanıcı Arayüzü (UI). User Interface (UI), kullanıcının girdiği sitede rahatça hareket edebilmesi, sitede bulunan içeriklere ve fonksiyonlara daha rahat ulaşması, sitede bulunduğu süreyi olumlu deneyim nedeniyle arttırması için yapılan çalışmalardır. Bir ziyaretçinin web sitesinde olabildiğince konforlu olması adına kullanıcı arayüzü(UI) çalışmaları yapılmaktadır.

  ...
 • UX Tasarım Ne Demektir?

  UX, kullanıcı deneyimi anlamına gelmektedir ve kullanıcıların iyi bir site deneyimine sahip olmaları amaçlanır.

  Kullanıcı davranışları, dijital pazar oluştuğu günden itibaren en önemli pazarlama olgularından birisi. Analytics ve diğer farklı araçlar ile kullanıcılarının bir web sitesinde ya da uygulamada yaptığı hareketleri izleyebilmek, kullanıcı ayak izlerini takip edebilmek ve bizzat kullanıcının kendi yaptığı geri dönüşler User Experience (UX) sürecinin oluşturuyor. UX (User Experience), tasarlanmış olan bir web sitesinde kullanıcıların en iyi deneyim ile siteden ayrılması için kullanılır. UX kullanıcının görsel bir deneyimini değil, web sitesinde yaptığı hareketler sonucu (örn. Bir ürün almak, hesaplama yapmak, içerik okumak vb.) yaşadığı deneyimi en iyi hale getirmeyi hedefler.

  ...
 • UI ve UX Tasarım Arasındaki Fark Nedir

  UI ve UX tasarım süreçleri birbirlerinden tamamen farklıdır. UI Kullanıcı arayüzü tasarımına dair noktalar içerirken, UX kullanıcı deneyimine dair bir süreci içermektedir. Elbette UI ve UX tasarımın ortak bir çalışma paydası olduğunu kabul etmek gerekiyor fakat birbirlerinden tamamen farklı iki sürecin işlediğini unutmamak da önemli bir olgu.

  ...
 • Kodlama Nedir?

  Programlama ve kodlama günlük hayatımızda artık en çok duyduğumuz terimler arasında yerini almış durumda. Kodlama tanım olarak bir bilgisayar işletim sistemine ya da herhangi bir elektronik devreye işlem komutu verilmek için yazılan bir dizi uygulamadır. Kodlamanın uygulanabilir ve çalışır olması için yapılan işlemin daha önce belirlenen bir simge dizisine göre yapılması gerekir.

  ...
 • IOS ve Android ile Uyumlu Web Tasarımı Nedir?

  IOS ve Android uyumlu web tasarımı, diğer adı ile responsive tasarımlar yeni dijital pazarın en önemli ölçütlerinden biri haline geldi. Arama motorları kullanıcılarına sundukları deneyimler adına, responsive tasarım konusunda oldukça sert bir çizgi çizmeye başladı. Siteler mobil tasarıma uygun olmadığı takdirde, dijital pazarın en önemli ağlarında ciddi sıralama düşüşleri yaşayabiliyor. IOS ve Android işletim sistemine sahip telefon, tablet ve diğer cihazlardan bir web sitesine girildiği zaman sayfanın sorunsuz olarak açılması için ‘’responsive tasarım’’ gerekmektedir.

  ...
 • HTML5 Nedir?

  Hiper Metin İşaretleme Dili(Hypertext Markup Language), bir web sayfası oluşturmak için kullanılan metin işleme dilidir. Farklı sürümlerden oluşan HTML’nin son sürümü, HTML5’dir. Genel bir yargının aksine HTML5, programlama dili değildir. HTML kullanarak görüntü, ses dosyaları, metinler vb verileri birbirine bağlamak, bu verilerin tarayıcılarda belirli kurallar içinde görüntü almasını sağlamak mümkündür.

  ...
 • CSS Nedir?

  ‘’Cascading Style Sheets (CSS)’’ Basamaklı Stil Sayfası anlamına gelmektedir. Stiller olarak sıkça duyduğumuz CSS, HTML’de bir elementin nasıl görüneceğini belirlemek için kullanılır. CSS’ler HTML’nin görsel görünümüne katkı sağlar.

  ...
 • XML Şemaları ve XSL Kullanımı Nasıl Yapılır?

  Extensible Markup Language (XML), Geliştirebilir İşaretleme Dili anlamında kullanılmaktadır. XML’nin yaratıcısı HTML dilinin de yaratıcısı olan Tim Berners Lee’dir. XML’nin basit bir tanımla en önemli görevi; verileri belirlenen tek bir yapıda derleyip, başkalarının bu verileri kullanması için teknoloji sunmasıdır. XML özellikle e ticaret siteleri için büyük kolaylıklar sunmaktadır.

  ...
 • Dreamweaver Nedir?

  1997 Yılında Macremedia tarafından piyasaya sürülen Dreamweaver, Adobe’un Macomedia isimli şirketi satın almasıyla Adobe firmasının kontrolü altına geçmiştir. Bu süreden itibaren(2005), Adobe tarafından geliştirilen Dreamweaver, oldukça kullanışlı ve çok fonksiyonlu bir yapı sunmaktadır.

  ...
 • PHP Nedir?

  Web tabanlı en eski programlama dillerinden bir tanesi PHP’dir. PHP’nin eskiden açılımı ‘’Personel Home Page’’ olarak kabul edilirken, günümüzde bu isim yerini Hypertext Preprocessor (PHP) adına bırakmıştır. PHP’nin isminin değişmesinin en önemli nedeni, gelişen teknoloji ile birlikte kendini güncelleyen programlama dilinin, eskisine göre çok daha geniş bir alana hitap etmesi olmuştur.

  ...
 • PHP - MySQL Veri Tabanı Bağlantısı Nasıl Yapılır?

  PHP MySQL veritabanı bağlantısını sağlamak isteyenlerin takip etmesi gereken adımlar şunlardır;

  Henüz bir MySQL veritabanı oluşturmamış durumdaysanız ilk olarak, MySQL veri adımı oluşturma işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi sahip olduğunuz hosting’in MySQL veritabanları bölümünden yapabilirsiniz. MySQL veritabanı oluştururken girmeniz gereken veriler sadece oluşturacağınız MySQL’in ismi ve şifresidir.

  ...
 • Javascript Nedir? Daha İşlevsel Web Sayfaları Nasıl Tasarlanır?

  Web sayfaları yılın her günü her saati açık olan işletmeler gibi çalışır. Bir ziyaretçi web sayfasını ziyaret ettiği zaman, saniyeler içerisinde kullanıcının yaptığı işlemlerin sonucunu kullanıcıya getirilir. Bu süreçte arka planda çalışan en önemli uygulama Javascript olmaktadır. Web sayfalarına dinamik bir yapı kazandıran Javascript, çalışma stili ile benzersiz bir altyapıya sahiptir. Brendan Eich tarafından geliştirilen Javascript, günümüzde Mozilla öncülüğünde çalışmalar yapılan bir topluluk tarafından geliştirilmektedir.

  ...
 • Photoshop ile Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Web sitesi yapım aşamasında, arayüz dizayn sürecinin yaratıcı ve özel olması oldukça önemlidir. Arayüz tasarımı yapmak için Photoshop programları kullanıcılarına oldukça geniş bir kullanım alanı sunabilmektedir.

  ...
 • İçerik Yönetim Sistemleri (CMS) Nedir, Nasıl Çalışır?

  ‘’Content Management System’’ İçerik Yönetim Sistemleri, dijital pazarlama çağında ortaya çıkan en işlevsel sistem yönetim yöntemlerinden biridir. Genel olarak CMS çalışma sistemi, kullanıcıların kod kullanmadan sistem üzerinde bilgi görüntüleme / düzenleme / yönetme şansına sahip olmasını sağlamak üzerine olmaktadır. Birçok farklı CMS sistemi kendine özgü özellikler ile kullanıcılar ile buluşmaktadır.

  ...
 • Joomla İçerik Yönetim Sistemi Nasıl Çalışır?

  İçerik yönetim sistemi olarak pazara çıkan Joomla, PHP altyapısı ile çalışmaktadır. Ücretiz olarak sunulması ve kullanıcılarına sunduğu çeşitlilikler Joomla’nın pazarda varlığını güçlü ve sürdürülebilir kılmaktadır. SEO açısından kullanıcılarına basitleştirilmiş seçenekler sunan Joomla, kurulum aşamasında da oldukça kolay bir arayüze sahiptir. Aynı zamanda mobil uyumlu olması, geniş bir eklenti kütüphanesine sahip olması, ayrıntılı yönetim paneline sahip olması gibi önemli özellikleri bulunmaktadır.

  ...
 • Fireworks Nedir, Fireworks ile Neler Yapılabilir?

  Dijital dünyanın en önemli öğelerinden ve sunum noktalarından birisi web tasarımdır. Web tasarım birçok farklı aracın kullanımı ile tamamlanan komplike bir yapıya sahiptir. Fireworks genel anlamıyla bir grafik aracıdır. Kullanıcılar Fireworks ile web tasarımı yapabilir, grafik düzenleyebilir, animasyon hazırlayabilirler.

  ...