Yeni Nesil Web Tasarım Anlayışı ile Kullanıcı Etkileşimini En Yüksek Seviyeye Çıkarın!

Tüketicilerin en çok tercih ettiği pazarların arasında ilk sıralarda dijital dünya geliyor. Kullanıcılar satın alma davranışlarını değiştiriyor. Sadece ürün değil hizmet, aracılık ya da birçok farklı sektör dijital dünyada varolma yarışına giriyor. Günün 24 saati haftanın her günü açık bir işletme herkes için yeterince etkileyici! Fakat web sitenizin mobil uyumlu olması, kullanıcı davranışlarına özel olarak geliştirilmiş olması, sitenize giren kullanıcının aklında yer edebilmesi ve stabil bir şekilde bütün hizmetlerin sürekliliğini sağlaması gerekiyor. İşte bütün bunları Semroot’un profesyonel çalışma ekibi yapar!

HEMEN TEKLİF AL
Web Tasarımda
Başarıyı Semroot ile Yakalayın!
 • Yeni Nesil Tasarım Anlayışı

  Kullanıcı odaklı ve sektörünüz için özelleştirilmiş güncel tasarım deneyimi sunuyoruz.

 • Hız Optimizasyonu

  İhtiyaçlarınız için en uygun araç ve kod yapısını kullanarak sizi internetin en hızlısı yapıyoruz!

 • Teknoloji Altyapısı

  Platformunuzu her türlü saldırı ve yoğun trafik için hazırlıklı olarak geliştiriyoruz. Güçlü ve özel kurgulanmış altyapıyla hızlı gelişen teknolojiye her zaman adapte olabilmenizi sağlıyoruz.

  Semroot Web Tasarım Sürecinde
  Neler Yapıyor?
  • Web sitesi tasarımı

  • Kodlama

  • Gelişmiş Analiz izleme

  • Seo için optimizasyon

   HIZLI İLETİŞİM FORMU

   İletişim Formunu Doldurun ekibimiz size hızlı bir şekilde geri dönüş sağlasın

   HEMEN TEKLİF AL
   Yeni Nesil
   Web Tasarım Nasıl Olur?

   Basit ve Sezgisel Kullanım

   Web sitenizin tasarımı sitenize giren kullanıcıların bilgi, dil becerisi, tecrübesi ve odaklanma düzeyine uygun olarak tasarlanmalıdır. Semroot ekibi müşteri kitlenizi analiz ederek tasarım sürecinde bu bilgileri işler.

   Eşitlikçi Kullanım

   İdeal müşterinize ulaşmak için tasarımın ‘’eşitlikçi kullanım’’ öğesine uygun olması gerekir. Sitenize giren farklı kullanıcılara eşit bir görünüm sunmak daha geniş bir potansiyeli değerlendirmek için önemlidir.

   Esneklik

   Web sitenizin tasarımı sitenize giren kullanıcıların bilgi, dil becerisi, tecrübesi ve odaklanma düzeyine uygun olarak tasarlanmalıdır. Semroot ekibi müşteri kitlenizi analiz ederek tasarım sürecinde bu bilgileri işler.

   Algınabilir Bilgi

   İdeal müşterinize ulaşmak için tasarımın ‘’eşitlikçi kullanım’’ öğesine uygun olması gerekir. Sitenize giren farklı kullanıcılara eşit bir görünüm sunmak daha geniş bir potansiyeli değerlendirmek için önemlidir.

   Temiz Kod

   Web sitenizin tasarımı sitenize giren kullanıcıların bilgi, dil becerisi, tecrübesi ve odaklanma düzeyine uygun olarak tasarlanmalıdır. Semroot ekibi müşteri kitlenizi analiz ederek tasarım sürecinde bu bilgileri işler.

   Renk, Font, Grafik, Navigasyon, Teknoloji ve nicesi…

   İdeal müşterinize ulaşmak için tasarımın ‘’eşitlikçi kullanım’’ öğesine uygun olması gerekir. Sitenize giren farklı kullanıcılara eşit bir görünüm sunmak daha geniş bir potansiyeli değerlendirmek için önemlidir.

   Semroot Müşteri Yorumları
   • Markamızı dijitale taşırken Semroot’la tanıştık. Online satış için geç kaldığımızı düşünüyorduk fakat Semroot bize çok güçlü bir altyapı ve rakiplerimizden farklı bir tasarım sundu. Kısa sürede sistem uğraşlarımıza cevap verdi. Satışlarımız arttı, ekibimiz siteyi çok rahat yönetebiliyor. Semroot’a her an ulaşabiliyoruz, bize her konuda destek veriyorlar. İşlerini bu kadar iyi yapmaları bizi dijital dünyada her anlamda şanslı kılıyor. Teşekkür ediyorum bu büyük ekibe.

    ****
   • 2008’den beri kurumsal olarak internette hizmet veriyoruz. Semroot ile 2019’da tanıştık. Bu sektörde ekip olarak uyuyamadığımız, stresten işimize odaklanamadığımız günler son 1 yıldır yok oldu. Bu kadar profesyonel ve işinin ehli bir ekip Türkiye’de kesinlikle yok. Sektörümüzü çok iyi biliyorlar, geleceği çok iyi analiz ediyorlar. Bütün sorunlarla anında ilgileniyorlar. Bizim için daha ötesi yok. Semrootla çalışmayı seviyoruz

    ****
   • Enerjik, genç, dinamik, profesyonel bir ekip! Onlarla beraber çalışmak bizim için müthiş bir avantaj. Semroot’la yeni bir tasarım fikrimiz varken tanıştık, onlar bu fikri Türkiye’nin en iddialı fikirlerinden biri haline getirdi. Şimdi birçok alanda beraber çalışıyoruz. Semrootla çalışmak isteyen herkese şunu rahatça söyleyebilirim, Türkiye’nin en profesyonel ekibiyle çalışacaksınız.

    ****
   • Prestijli ve profesyonel bir görünüm oluşturabilmek adına, iyi bir web sitesi tasarımına ihtiyacımız vardı. Fakat web tasarım sürecinde, SEO iyi uyumlu bir görünüm yakalamak da bizim için çok önemliydi. Bu yüzden ancak iyi bir SEO ve dijital pazarlama ajansının istediğimiz çalışmayı çıkarabileceğini düşündük. Semroot’la yaptığımız görüşmeler ve toplantılardan sonra, tasarlanılacak her bir detayın arama motoru optimizasyonu kriterlerine uygun ve müşteri deneyimini daha yüksek seviyeye taşıyabilecek nitelikte olabileceğini anladık. Tam olarak planladığımız gibi profesyonel bir iş çıkınca da, kendileri ile SEO alanında da çalışmalarımızı sürdürdük. Yeni kurulan bir şirket olarak her adımı en doğru şekilde atmak istiyorduk ve Semroot bu konuda profesyonel destekleri ile yanımızda oldu. Ekibe teşekkür ediyoruz.

    ****
    İş Ortaklarımız
     Sıkça Sorulan Sorular
     • Web Tasarım Nedir?

      Web sitelerinde bulunan tüm çizgiler, site yapısı, renkler ve daha birçok ayrıntı web tasarım nedir? Sorusunun cevabı olmaktadır. Web Tasarım’a genel bir yanlış bakış açısı olan ‘’web tasarım: tema’’ döngüsünden çıkmak, dijital yeni çağa ayak uydurmak adına oldukça önemlidir. Bir web sitesinin teması, tek başına web tasarım anlamına gelmemektedir. Sitenize ait bütün görseller, site kullanım sütunları, web sitenizde kullandığınız metin stilleri, kullanıcılara sunduğunuz etkileşim butonlarının tamamı web tasarımın bir öğesidir. Dijital pazarlama çağında, sitenizin tasarımını anlamak için ofisinize ya da işletmenize davet ettiğiniz bir müşterinin, çevresine olan ilk izlenimini düşünebilirsiniz.

     • Web Tasarımın Temel Unsurları Nelerdir?

      Dijital pazarlama, kendi içinde trendleriyle beraber büyüyen bir pazardır. İçinde bulunan yılın dijital trendleri, renkleri, dijital çizgi ve ürün sunumu anlayışları her zaman değişebilmektedir. Buna rağmen modern ve güçlü bir web tasarımı için bazı anlayışlar uzun zamandır varlığını sürdürmektedir. Web tasarımının temel unsurları; uyumluluk, güncellik, biçim, işlevsellik, tasarım çizgileri, içerik denilebilir. Elbette yenilikçi bir bakış açısı, yaratıcı çözümler, farklılık gibi olgular da bir web tasarımı için oldukça önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Web tasarım bir markanın, işletmenin ya da e ticaret platformunun kullanıcılara verdiği izlenim açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle birçok marka ve firma kendi tasarım departmanlarını kurmayı tercih edebilmektedir. Aynı zamanda markalar ve firmalar web tasarım ilkelerini, güçlü ve kullanıcı odaklı takip edebilecek ajanslar ile çalışmalar yapabilmektedir. Güçlü ve yaratıcı bir tasarım anlayışı ile web tasarım unsurlarının takip edildiği, dijital pazara uygun çalışmalar için Semroot ekibi her zaman kendini geliştirmeye devam etmektedir.

     • Web Tasarım (Web Sitesi) Nasıl Yapılır ?

      Web siteleri, dijital çağın en yoğun adreslerinden biri olma noktasına geldi. Küçük işletmeler, markalar, start-uplar, sanatçılar ve toplumun birçok kesimi için web siteler, hayatın önemli bir parçası haline gelmiş durumda. Bütün bu komplike yapı düşünüldüğünde, web site tasarımının nasıl yapılacağı ile ilgili temel fikirler ortaya çıkabilmektedir. Bir web sitesinin ve web tasarım süreci başlarken, yapılacak olan sitenin/platformun hangi noktalarda, kimlere ne şekilde hizmet vereceği oldukça önemlidir. Örneğin yapılan bir site bir sanatçının kendini topluma ifade edeceği bir site olabilir ya da bir girişimin kendi markasını topluma ve dijital pazara açmak için kurduğu bir web site olabilir. Bu örnekler e ticaret siteleri, blog siteleri gibi bilumum örnek ile çoğaltılabilir. Sonuç olarak ise, ''bir web site tasarımı nasıl yapılır?'' denildiği zaman, ilk olarak tasarımın ve sitenin hangi kesime hitap edeceğini belirlemek en önemli unsurların başında gelmektedir. Web Tasarım yapım süreci kompotent bir süreç içinde ilerlemektedir. Tasarımın neden yapılacağından hangi araçla yapılacağına, hangi tasarım stillerinin kullanılacağına dair verilen bütün kararlar, web sitesinin oluşumuna dair en önemli yapı noktalarını oluşturmaktadır

     • Kullanıcı Arayüzü (UI) Tasarımı Nedir, Nasıl Olmalıdır?

      Dijital dünya kendi tasarım anlayışıyla beraber hayatımızda yerini arttırmaya her geçen gün devam ediyor. Bu özel dünyada en çok duyduğumuz kavramlardan birisi ‘’Kullanıcı Arayüzü (UI). User Interface(UI), kullanıcının girdiği sitede rahatça hareket edebilmesi, sitede bulunan içeriklere ve fonksiyonlara daha rahat ulaşması, sitede bulunduğu süreyi olumlu deneyim nedeniyle arttırması için yapılan çalışmalardır. Bir ziyaretçinin web sitesinde olabildiğince konforlu olması adına kullanıcı arayüzü(UI) çalışmaları yapılmaktadır. Bir web site ziyaretçisinin siteye girdiği zamandan itibaren karşılaşabileceği bütün görsel unsurlar, web site butonları, içerikler, simgeler, görüntüler kullanıcı açısından maksimum verimi vermelidir. Maksimum verim alabilmek için kullanıcı arayüzü tasarım aşamasında izlenen adımlar ve bunun sonucunda gerçek kullanıcılar ile yapılan testler oldukça önemlidir. Bir tasarımın, ziyaretçinin ilgisini çekmesi, ziyaretçiyi yormaması ve istenilen adımları olabildiğince hızlı bir şekilde tamamlamasını sağlaması kullanıcı arayüzü açısından önemlidir.

     • UX Tasarım Ne Demektir?

      UX Nedir? UX, kullanıcı deneyimi anlamına gelmektedir ve kullanıcıların iyi bir site deneyimine sahip olmaları amaçlanır.Kullanıcı davranışları, dijital pazar oluştuğu günden itibaren en önemli pazarlama olgularından birisi. Analytics ve diğer farklı araçlar ile kullanıcılarının bir web sitesinde ya da uygulamada yaptığı hareketleri izleyebilmek, kullanıcı ayak izlerini takip edebilmek ve bizzat kullanıcının kendi yaptığı geri dönüşler User Experience(UX) sürecinin oluşturuyor. UX(User Experience), tasarlanmış olan bir web sitesinde kullanıcıların en iyi deneyim ile siteden ayrılması için kullanılır. UX kullanıcının görsel bir deneyimini değil, web sitesinde yaptığı hareketler sonucu (örn. Bir ürün almak, hesaplama yapmak, içerik okumak vb.) yaşadığı deneyimi en iyi hale getirmeyi hedefler. Güçlü bir altyapı ve sağlam fonksiyonlar, UX tasarım sürecinde üretilmektedir. Elbette bu fonksiyonlar ne kadar çalışır ve güçlü olursa olsun iyi bir UX tasarım sürecinin, normal kullanıcıya kendini kanıtlaması için bir UI sürecine ihtiyacı vardır. Bu nedenle UX ve UI tasarımların, eşsiz bir deneyim için bir arada çalışması gerektiğini hatırlatmak gerekiyor. Semroot ekibi çalışma yaptığı projelerde, sürecin en iyi şekilde tamamlanması için onlarca farklı kullanıcı deneyimi ölçütünü, kompleks bir şekilde çalıştırmayı başarmaktadır.

     • UI ve UX tasarım arasındaki fark nedir?

      UI ve UX tasarım süreçleri birbirlerinden tamamen farklıdır. UI Kullanıcı arayüzü tasarımına dair noktalar içerirken, UX kullanıcı deneyimine dair bir süreci içermektedir. Elbette UI ve UX tasarımın ortak bir çalışma paydası olduğunu kabul etmek gerekiyor fakat birbirlerinden tamamen farklı iki sürecin işlediğini unutmamak da önemli bir olgu. UI bir tasarım sürecinde kullanıcının görsel algısı, tasarımın ulaşılabilirliği, renkler, buton tarzları ve daha birçok algısal somut süreç rol almaktadır.UX tasarım sürecinde, site ya da uygulama için oluşturulan altyapı, kullanıcının sitede yaşadığı sayfalar arası geçiş, sitede genel olarak deneyimlediği sorunlar/işlevsel noktalar önemli olmaktadır. Dijital dünyada tasarım ve kullanıcı deneyimi artık en eşsiz ve önemli iki konu halini almış durumda. Pazarlama süreçleri ne kadar iyi olursa olsun kötü bir UX ya da UI deneyimi müşterinin sayfadan hemen ayrılmasına neden olabiliyor. Aynı zamanda iyi bir tasarım daha az yapılan reklama rağmen kullanıcının güvenini kazanıyor ve işletmenin yeni potansiyel müşteriler ile tanışmasını kolaylaştırıyor.

     • Kodlama nedir?

      Programlama ve kodlama günlük hayatımızda artık en çok duyduğumuz terimler arasında yerini almış durumda. Kodlama tanım olarak bir bilgisayar işletim sistemine ya da herhangi bir elektronik devreye işlem komutu verilmek için yazılan bir dizi uygulamadır. Kodlamanın uygulanabilir ve çalışır olması için yapılan işlemin daha önce belirlenen bir simge dizisine göre yapılması gerekir. Günümüzde kullandığımız teknolojik aletlerin hemen hemen hepsinin kodlamaya ihtiyaç duyduğunu söylemek mümkün. Bu kod dizileri sayesinde bir programa, siteye ya da cihaza hangi işlemleri yapacağı, işlemleri hangi sırayla döndüreceği gibi uygulama metinleri iletilir. En basit tanımı ile programlama oldukça kolay anlaşılabilir düzeyde çalışır. Buna rağmen günümüzde programlama bir diğer adı ile kodlama, geniş bir tabana sahip. Son yılların en hızlı gelişen sektörleri arasında ilk sırada yer alan kodlama, artık günlük hayatın en önemli parçaları arasında yer alıyor. İnsanların kullandığı birçok araçta kodlama teknikleri bizzat uygulanıyor. Markalar, start-uplar hatta yerel işletmeler için dahi hayatın önemli parçalarından birisi olan kodlama, insanlığın gelecekte en büyük aracılarından, araçlarından biri olmaya devam edecek.

     • HTML5 nedir?

      Hiper Metin İşaretleme Dili(Hypertext Markup Language), bir web sayfası oluşturmak için kullanılan metin işleme dilidir. Farklı sürümlerden oluşan HTML’nin son sürümü, HTML5’dir. Genel bir yargının aksine HTML5, programlama dili değildir. HTML kullanarak görüntü, ses dosyaları, metinler vb verileri birbirine bağlamak, bu verilerin tarayıcılarda belirli kurallar içinde görüntü almasını sağlamak mümkündür. HTML tabanlı bir web sitesi oluştururken, CSS ve JS dosyalarının aktif olarak kullanılması dinamik bir sitenin oluşması için önemlidir. HTML kodlarını oluşturmak için notepad++ kullanılabilir. Basit ve kullanıcı odaklı olmasıyla nedeni ile notepad, HTML kullanıcılarının çoğu zaman ilk tercihi oluyor. HTML basit bir site tasarlama aracı olmasına rağmen, HTML üzerinden kodlanan güçlü ve yeni nesil görüşüne sahip birçok web sitesi bulunuyor.

     • CSS nedir?

      ’Cascading Style Sheets(CSS)’’ Basamaklı Stil Sayfası anlamına gelmektedir. Stiller olarak sıkça duyduğumuz CSS, HTML’de bir elementin nasıl görüneceğini belirlemek için kullanılır. CSS’ler HTML’nin görsel görünümüne katkı sağlar. Örneğin bir CSS ile bir harfin büyüklüğü, fontu ya da rengi gibi farklı özellikleri değiştirilebilir. Elbette artık bir sayfa üzerinde tek başına böyle bir değişiklik çok fazla gerekmektedir. CSS’nin daha çok işlevi, değişiklikleri tek tek değil tüm sayfalar üzerinde tek seferde yapma imkânı sağlaması olmaktadır. CSS ile yapılan değişiklikler sayesinde, sayfalarda tek tek yapılacak olan işlemler çok daha kısa sürede tamamlanabilir. Basamaklı stil sayfası, sitelerde oluşan kod fazlalıklarını önlemek için kullanılan en iyi sistemlerden birisidir. CSS sayesinde sayfalar çoğu zaman gereksiz kod fazlalığından arınabilir.

     • Php nedir?

      Web tabanlı en eski programlama dillerinden bir tanesi PHP’dir. PHP’nin eskiden açılımı ‘’Personel Home Page’’ olarak kabul edilirken, günümüzde bu isim yerini Hypertext Preprocessor(PHP) adına bırakmıştır. PHP’nin isminin değişmesinin en önemli nedeni, gelişen teknoloji ile birlikte kendini güncelleyen programlama dilinin, eskisine göre çok daha geniş bir alana hitap etmesi olmuştur. PHP Birçok yazılım dilinden eski olmasına rağmen güncelliğini koruyor ve en popüler web tabanlı yazılım dillerinden biri olmayı başarıyor. Mysql veritabanı ve Linux ile en iyi verimi veren PHP, 1995’de Rasmus Lerdorf tarafından ilk olarak oluşturulmuştur. Günümüze kadar gelişimine devam eden PHP’nin son sürüm ismi PHP5’dir. PHP Çıktığı günden beri açık kaynaklı ve ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Dijital pazarlama ve yazılım dilinde açık kaynaklı kodun öncülerinden biri olan PHP, gelecekte yeni sunduğu sürümler ile piyasada var olan tabanını genişletmeye devam edebilir.