Sosyal medyada etkileyici bir vitrin oluşturun, marka kimliğinizi yeniden oluşturun ya da geliştirin! Semroot Ads Ekibi ile işletmenizin ulaşabileceği sınırları keşfedin!

Sosyal medya, markanızın dijital dünyada kendini rakiplerine ve potansiyel müşterilerine tanıttığı bir vitrindir. Bu vitrinin nasıl bir stil, üslup ve profesyonellik ile dekore edildiği, doğrudan itibarınızı etkiler. Dahası, sosyal medya yönetimi gerçekleştirmemek, dijital dünyada görünür hale gelmenizi zorlaştıracaktır. Semroot, etkili bir sosyal medya yönetimi ile, hizmet verdiğiniz alanlarda her platformda adınızdan söz edilmesini, yeni müşterilere hitap etmenin daha kolay hale gelmesini, etki alanınızın genişlemesini sağlar. Markanızın itibarini yalnızca sahip olduğunuz araçların gücü ile değil, yarattığınız imajla yükseltebilirsiniz. Semroot, markanızın dijital vitrindeki yerini en doğru noktadan oluşturacak.

HEMEN TEKLİF AL

Sosyal medya yönetimi, başta Twitter, Facebook, Instagram, Youtube, Pinterest, Tumblr, Linkedin gibi platformlarda marka profilinizin düzenlenmesini, hizmet verdiğiniz kategorilerle ilgili aramalarda müşterilerin öncelikle size rastlamasını, güvenilir ve prestijli bir marka imajı çizmeyi, müşteriler ile doğrudan, çözüm odaklı iletişim kurmayı ve yenilikçi modern marka görüntüsünü oluşturmayı amaçlar. Fakat sosyal medya platformlarında gerçekleşecek bu optimizasyonlar, yalnızca bu platformlarla sınırlı kalmaz. Google, Yandex gibi popüler arama motorları, belirli anahtar kelimelerdeki sıralamalarını belirlerken sosyal medya platformlarındaki aktivitelerini de gözlemler. Sosyal medyada yapacağınız her yararlı çalışma, başarılı bir arama motoru optimizasyonu (SEO) adımıdır. Semroot, her aşamada SEO konusunda bilgili, ayrıca iletişim ve sosyal medya becerileri yüksek kişilerle çalışır.

Nasıl Çalışıyoruz?

Semroot, sosyal medya yönetimi hizmeti kapsamında aşağıdaki adımları sırasıyla uygular:

• Var olan sosyal medya hesaplarınızın bilgilerinin sizden alınması. Henüz var olmadığınız sosyal medya platformlarında profil oluşturulması,

• Paylaşılacak içeriklerle ilgili günlük, haftalık ve aylık planlamaların gerçekleştirilmesi, bu planlamaların size sunulması,

• Paket dahilinde tüm içeriklerin aksatılmadan paylaşımının gerçekleştirilmesi,

• Aylık raporlar halinde gidişat hakkında size bilgi verilmesi, bu raporlamalar yapılırken negatif anlık yorum analizi, ziyaretçi sayısı, siteye ziyaretçi çekebilme başarısı gibi farklı istatistiksel bilgilerin çeşitli raporlama araçları ile sağlanması.

Sosyal Medya Yönetimi Kapsamında Neler Yapıyoruz?
 • 1. Rakip ve Sektör Analizi:

  Sosyal medya platformundaki profilinizi yönetirken, her zaman profesyonel bir bakış kullanılır. Günden güne paylaşılacak tüm içeriklerin görselleri, video materyalleri ve metinleri hazırlanır. Paylaşımlar belirlenen plan çerçevesinde gerçekleşir. Aylık planlar sizlere raporlanır, ay sonlarında planlı profil yönetiminin analitik sonuçları raporlar halinde sizinle paylaşılır.

 • 2. Markanızın İmzası:

  Sosyal medya platformundaki profilinizi yönetirken, her zaman profesyonel bir bakış kullanılır. Günden güne paylaşılacak tüm içeriklerin görselleri, video materyalleri ve metinleri hazırlanır. Paylaşımlar belirlenen plan çerçevesinde gerçekleşir. Aylık planlar sizlere raporlanır, ay sonlarında planlı profil yönetiminin analitik sonuçları raporlar halinde sizinle paylaşılır.

 • 3. Marka İtibarının Sağlamlaştırılması

  Markanızın sosyal medya profili, yüksek takipçili, prosfesyonel görünümlü, fark edilebilir, görünürlüğü ve etkinliği yüksek bir görünüme sahip olmalıdır. Bu, çalışkan bir sosyal medya yönetimi ekibi gerektirir!

  HIZLI İLETİŞİM FORMU

  İletişim Formunu Doldurun ekibimiz size hızlı bir şekilde geri dönüş sağlasın

  HEMEN TEKLİF AL
  Semroot ile Sosyal Medyayı
  Gerçek Bir İtibar Yönetim
  Alanına Dönüştürün!

  Sosyal medya, günümüzde neredeyse tüm hizmet sektörlerinin kalbinin attığı alan. Bu geniş alanı dijital billboard’lara çevirmek ise sizin elinizde. Doğrudan tanıtım ağırlıklı reklamlar, PR amaçlı dolaylı reklamlar, prestij odaklı çalışmalar ve satış odaklı projeler ile satışlarınızı arttırırken marka değerinizi de arttırmış olacaksınız. Üstelik sosyal medyanın gelişmiş seçenekleri sayesinde, siz nasıl bir marka görünümü istiyorsanız, öyle bir stiliniz olacak!

  Kişiselleştirilmiş Sosyal
  Medya Yönetim Stratejisini
  Hemen Edinin!

  Sosyal medya, günümüzde neredeyse tüm hizmet sektörlerinin kalbinin attığı alan. Bu geniş alanı dijital billboard’lara çevirmek ise sizin elinizde. Doğrudan tanıtım ağırlıklı reklamlar, PR amaçlı dolaylı reklamlar, prestij odaklı çalışmalar ve satış odaklı projeler ile satışlarınızı arttırırken marka değerinizi de arttırmış olacaksınız. Üstelik sosyal medyanın gelişmiş seçenekleri sayesinde, siz nasıl bir marka görünümü istiyorsanız, öyle bir stiliniz olacak!

  Potansiyel müşterilerinize hemen ulaşmak için bizimle iletişime geçin.

  Güçlü Search Engine Marketing(SEM) stratejisi markanızın başarı hedeflerini hızlandırabilir.

  İLETİŞİME GEÇ
  Sosyal Medyada Başarıyı
  Semroot ile Yakalayın!
  • Aylık Kapak Tasarımı

   Markanızın mevcut itibarını ve kullanıcı algısını detaylı bir şekilde analiz ederek verileri işliyoruz. Karar aldığımız itibar yönetim stratejisiyle birlikte markanız için raporu iletiyoruz.

  • Real-time görsel paylaşımı

   Markanız için oluşturduğumuz itibar stratejisinde size özel otomatik bilgilendirmeler yer alıyor. Marka yöneticimizin yönettiği süreç dışında işleyen bu bilgilendirmeler, sizin tarafınızdan gerçekleşmesi gereken rutin kontrolleri içeriyor.

  • Ses tonu belirleme

   Stratejinizi daha güçlü hale getirmek için sadece sizi değil, rakiplerinizi ve sektörünüzü de analiz ediyoruz. Tamamen markanıza özel hazırlanan bu raporu uzman online itibar yöneticilerimiz ve Semroot profesyonel çalışma ekibi hazırlıyor.

   Doğru ajansla sosyal medya
   yönetimi yapıyor olduğumu nasıl anlarım?
   • Sosyal medya yönetimi kapsamında yapılan çalışmalar size raporlanıyor mu?
   • Çalışmaların sonuçları analizler eşliğinde size raporlanıyor mu?
   • Sosyal medya yönetimi kapsamında paylaşılacak içerikler profesyonel şekilde hazırlanıyor mu?
   • Ajansınız rakiplerinizin güncel stratejilerini takip ederek mevcut stratejinizi optimize ediyor mu?
   • Özel günlerde, toplumu ilgilendiren popüler konularda ve milli bayram dönemlerinde profesyonel bir imaj çizmenize yardımcı olacak içerik paylaşımları / kampanyalar / reklamlar yaratılıyor mu?
   • Ajansınız aylık raporları ile birlikte size yeni strateji fikirleri sunuyor mu? Sosyal medya yönetim stratejiniz etkin bir stratejisi midir?
   • Sosyal medya yönetimi için ayırdığınız bütçenin nereye gittiği size raporlanıyor mu?
   • Belirlenen her bir hedef çerçevesinde gerçekleştirilen özelleşmiş aksiyonlar ayrıca size sunuluyor mu?
   • Yeni aksiyonlardan önce sizden onay alınıyor mu?
   • Müşteriler ve potansiyel müşteriler ile etkin, nazik ve profesyonel şekilde iletişime giriliyor mu?

   Semroot, yukarıda sıralanan alanların tümünde, müşteri ilişkileri, SEO, sosyal medya yönetimi, içerik tasarımı, içerik üreticiliği, reklam ve pazarlama alanlarında uzmanlaşmış çok sayıda uzmanla, markanıza kapsamlı ve sonuç odaklı bir hizmet sunuyor.

   Markanızın Performansını
   Sosyal Medya Yönetimi İle Yükseltin!

   Etkili bir sosyal medya yönetimi stratejisi ile, markanızı yepyeni bir profil ile yeniden yaratmış olursunuz. Markanızın dijital alandaki performansı, satış oranlarından itibar yönetimine kadar her alanda olumlu etkiler yaratır. Finansal katkıları ve sektörde marka adınız için yarattığı popülerlik sayesinde, sosyal medya yönetimi, etkili gerçekleştirildiğinde daima kazandırır.

   HEMEN TEKLİF AL
   Zaman Kaybediyor Olabilirsiniz!

   Günümüzde pek çok sektörde, markalar satışlarının yüzde 50’den fazlasını dijital platformlar üzerinden gerçekleştiriyor. Bu satışların yüzde 30’luk bir oranı ise doğrudan sosyal medya platformlarındaki reklam ve etkili yönetim sayesinde sağlanıyor.

   HEMEN TEKLİF AL
   Thodex ile Sosyal Medya Yönetimi

   Türkiye’nin en büyük kripto para borsası, Thodex ismi ile dünyaya açılmaya karar verdiğinde, etkili bir sosyal medya yönetimi çalışmasını global çapta başlattık. Global çapta bir sosyal medya yönetimi, farklı ülkelerdeki hedef kitlelerin doğrudan hedeflenmesini, global çaptaki rakiplerin stratejilerinin analiz edilmesini ve ayırt edici, etkin ve sonuç odaklı bir planın oluşturulmasını kapsıyordu. Dahası, rekabet oranı son derece yüksek olan bir alanda en iyi sonuçları elde etmek için uzun vadeli planlı çalışmayı aksatmadan sürdürmek, inatçı olmak gerekliydi. Profesyonel bir ekiple dünyaya açılan Thodex’e, profesyonel bir sosyal medya yönetimi hizmeti sunarak kısa sürede beklenilen rakamların fazlasına ulaştık. Yaptığımız çalışmalar, yalnızca ilk ay içerisinde yüzde 36 oranında bir trafik artışı kazanmamızı sağladı. Üstelik bu artışın büyük bir oranı, doğrudan sosyal medya hesapları üzerinden elde edildi. Farklı sosyal medya platformlarını kripto para borsası alanında domine etme süreci anahtar kelime bazlı ve düzenli müşteri ilişkileri yürütme odaklı çalışmalarımız sayesinde başarılı şekilde devam etmektedir.

   Semroot Müşteri Yorumları
   • E-ticaret işine girdiğimizde, web tasarım, Google reklamları, sosyal medya reklamları gibi pek çok alanda etkili olmaya çalıştık. Fakat bir şeylerin bir türlü istediğimiz gibi gitmediğini fark ediyorduk. Kaliteli ve popüler ürünler pazalarlamamıza rağmen benzer bir müşteri kitlesine sahip olduğumuz butik markaların önüne geçemiyorduk. Semroot’la yaptığımız detaylı toplantılar, sosyal medyayı etkin kullanmanın ne kadar önemli olduğunu bize gösterdi. Semroot tüm sosyal medya hesaplarımızı içerik paylaşımı, reklam paylaşımı ve müşteri ilişkileri bakımından yönettiğinden beri, web sitemizin trafiğinin çok büyük bir kısmını sosyal medya hesaplarımızdan alıyoruz. Çalışma yoğunluğumuzu yükselterek sektörün lideri olan markalara kafa tutmak, güncel hedefimiz.

    *****
   • Moda ve kozmetik alanında satış gerçekleştiren butik bir marka olarak, sosyal medyanın en önemli reklam ve prestij alanı olduğunu biliyorduk. Ama sosyal medya yönetimi detaylı bir çalışma ve gündem takibi gerektiriyor. Semroot’a işleri teslim ettiğimizde, trend takibiminin ve rakip analizinin bu kadar detaylı yapılacağını, stratejilerin proaktif olarak hazırlanacağını tahmin etmiyorduk. Bol çaba gerektiren bu harika ekip çalışması için Semroot’a çok teşekkürler!

    *****
    İş Ortaklarımız
     Sıkça Sorulan Sorular
     • Sosyal medya nedir?

      Web 2.0 algoritmasının kullanıcılara ve mühendislere sunulması ile birlikte, internet üzerinden bilgi paylaşım alışkanlıkları tamamen değiştir. Sosyal medya denilen kavramın doğuşu, Web 2.0 algoritmasının yaygınlaşması ile aynı döneme denk gelmektedir. Sosyal medya, anlık ve karşılıklı veri aktarımı ve bilgi paylaşımının sağlanabildiği bir sistemi sağlamaktadır. Sosyal medya üzerinden bilgi ve veri paylaşımının artması, farklı sektörlerin de sosyal medya üzerinden yeniden dönüşmesine sebep olmuştur. Gazetecilik sektörü, eğlence sektörü, reklamcılık sektörü ve daha pek çok sektör, sosyal medyanın gelişimi ile birlikte yeni kimlikler kazanmıştır. Günümüzde kullanılan en popüler sosyal medya platformları Instagram, Facebook ve Twitter olarak sıralanabilir.

     • Sosyal medya yönetimi nedir, nasıl yapılır?

      Sosyal medya yönetimi, başta kurumsal sosyal medya profilleri olmak üzere, sosyal medyada etki uyandırmak isteyen tüm kullanıcı hesaplarının ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Sosyal medya yönetimi sayesinde, söz konusu sosyal medya platformundaki profilin nasıl prestij kazabileceği, nasıl etki alanını büyütebileceği ve nasıl bu büyümeyi kendi ticari amaçları doğrultusunda kullanabileceği konusunda analizler yapılır. Bu analizler sonucunda yeni stratejiler proaktif olarak belirlenir ve uygulanır. Bu sayede hem finansal açıdan hem de prestij açısından gerekli noktaya ulaşmak mümkün hale gelir. Farklı sosyal medya platformlarındaki farklı araçlar ve Business hesapları kullanılarak sosyal medya yönetimine başlanabilir. Tecrübe ve yüksek bilgi oranı sayesinde, Semroot, sosyal medya yönetimi işlemini çok sayıda platform için gerçekleştirmektedir. Ticari prestij, web sitesi trafik artışı, müşterilerle iyi ilişkiler kurma ve reklam yönetimi gibi farklı açıları aynı anda optimize eden Semroot, sosyal medyanın en efektif şekilde kullanılmasını sağlar.

     • Sosyal medya hesap yönetimi nedir?

      Sosyal medya hesap yönetimi, herhangi bir sosyal medya platformu içerisindeki profilinizin etki alanının genişlemesini sağlayacak olan bir stratejiler bütünüdür. Sosyal medya hesap yönetimi sayesinde, hesapların takipçi sayısında artış gerçekleşmesi, gönderilerin aldığı etkileşimin yüzdelik olarak artması, paylaşılan linklere tıklayan kişi sayısında artış gözlemlenmesi ve ilgili site trafiğinde de artış yaşanması amaçlanır.

     • Sosyal medyada hangi platformlarda hesaplarım olmalıdır?

      Web 2.0 algoritmasının hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte sosyal medya platformlarının sayısı hızlı bir şekilde arttı. Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının Instagram, Twitter ve Facebook olduğunu söylemek mümkün. Daha saygın, prestijli, aktif, modern ve canlı bir firma ya da şirket profilini tüketicilerin gözünde oluşturabilmek adına, bu üç platformun tümünde hesabınız olması önemlidir. Bu hesapların kaydadeğer ölçüde saygın hale gelmesi ve sizin iş trafiğinize katkıda bulunması için ise sosyal medya hesap yönetimi hizmeti almanız gerekir. Semroot, bu alanda farklı değişkenleri aynı anda hesaplayarak ve gelişmiş bazı sosyal medya analiz araçları kullanarak hizmet vermektedir.

     • Sosyal medya üzerinden müşteri ilişkileri yönetimi nasıl yapılmalıdır?

      Sosyal medya, diğer geleneksel reklam kanallarından farklı olarak, müşteri ya da hizmet alanlar ile direkt iletişimin kurulabildiği bir bağlamdır. Bundan dolayı bu bağlam içerisinde müşteri ile kurulan dolaylı ya da direkt her diyalog, sanılandan çok daha hızlı bir şekilde marka prestijini, güvenilirliğini ve kalitesini etkiler. Sosyal medya üzerinden müşteri ilişkileri dolaylı ve dolaysız olmak üzere iki farklı şekilde kurulur. Dolaylı iletişim, sosyal medya platformları üzerinden yapılan gönderi paylaşımları ve hikaye paylaşımları aracılığı ile gerçekleşen iletişimdir. Bu gönderilerinizde müşterilerinize verdiğiniz örtük ya da açık tüm mesajlar önemlidir. Dolaysız iletişim, müşterilerinizin sosyal medya platformlarından size ulaşması sonucunda onlarla kurduğunuz direkt iletişimdir. Bu iletişimde sürekli çözümcü, ulaşılabilir ve saygın olmak, marka prestijini doğrudan etkiler.

     • Sosyal medya analizi nedir?

      Sosyal medya, günümüzde yalnızca bireysel kullanıcılar tarafından değil, aynı zamanda kurumsal firmalar ve tüzel kişilikler tarafından da kullanılan platformlar bütünüdür. Sosyal medya platformlarının çok sayıda birey tarafından kullanılması, haberleşme ve veri akışı açısından olduğu kadar, reklam paylaşımı yapmak açısından da yararlı hale gelmiştir. Sosyal medya analizi, kullanılan sosyal medya hesabının, söz konusu sosyal medya platformu içerisinde etki gücü daha yüksek bir noktaya erişmesi, daha çok takipçiye sahip olması, daha çok etkileşim alan gönderilere sahip olması gibi amaçlar doğrultusunda yapılan bir analizler bütünüdür. Bu analizler bütününe uygun olarak, birtakım optimizasyonlar zinciri sosyal medya hesabı için uygulanır. Bu sayede hesabın dilenen noktaya erişmesi sağlanır.

     • Sosyal medyada itibar yönetimi nedir?

      Herhangi bir firmanın, hedef kitlesinin büyük bir çoğunluğu tarafından seçkin, iyi, başarılı ve avantajlı olarak görülmesi oldukça önemlidir. Geçmişte itibar yönetiminin gerçekleştiği alan geleneksel yayın organlarıydı. Bugün ise sosyal medya platformlarındaki işletme hesapları aracılığı ile itibar yönetimi gerçekleştiriliyor. İtibar yönetimi ile kişilerin marka hakkındaki düşünceleri şekillendirilmeye çalışılıyor. İtibar yönetiminde dikkat edilmesi gereken oldukça önemli bir husus bulunmaktadır. Doğru bir itibar yönetimi gerçekleştirebilmek adına, söz konusu firmanın ürün ya da hizmetlerine önem verdiği kadar, toplumda hassasiyet yaratan konu ve olaylarla ilgili de paylaşım gerçekleştirmesi, yüksek takipçi sayısına sahip olması ve düzenli gönderi paylaşması gerekir. Bu sayede markanın prestijli, aktif, genç ve dinamik görüntüsü güçlenir. Tüketici ile marka arasında duygusal bir işbirliği sağlanır

     • Sosyal medya üzerinden internet sitenize nasıl trafik çekersiniz?

      Sosyal medya platformları kullanılarak tercih edilen reklam modelleri, internet sitenize trafik çekmek konusunda size yardımcı olabilir. Twitter, Facebook ve Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarında, websitesine trafik sağlamak ve paylaşılan linke tıklama sayısını arttırmak amacıyla geliştirilen reklam modelleri bulunmaktadır. Bu reklam modellerini tercih etmek, gönderilerde websitesinin de linkine yer vermek, sıklıkla kullanıcıyı websiteyi merak etmesi için teşvik etmek, sosyal medya üzerinden internet sitesine trafik çekmek için geçerli yöntemlerdir. Bütün bunların makul bir seviyede gerçekleşmesi ve kullanıcıların gözünde antipati kazanmaması gerekir. Semroot, sosyal medya üzerinden internet sitesine trafik çekmek konusunda gelişmiş yöntemler kullanır ve işlem yapmadan önce mutlaka tüketici psikolojisini yorumlar.

     • Sosyal medya yönetiminin SEO’ya faydası var mıdır?

      SEO’yu doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Google arama robotları, SEO algoritmasını çözmeye çalışırken, öncelikle Google arama robotlarının internet üzerinde bulunan her şeyi taramayı tercih ettiğini unutmamak gerekiyor. Sosyal medya platformları da, şirketinize dair internet üzerinde bulunan bir veridir. Bu veri Google arama robotları tarafından mutlaka taranmaktadır. Yüksek etkileşim alan, uzun süredir var olan ve düzenli bir şekilde paylaşımlar gerçekleştiren bir sosyal medya hesabı, şirketinizin websitesinin de Google gözündeki güvenilirliğini arttıracaktır. Ayrıca sosyal medya platformu ile websiteniz arasında gerçekleşen link verme çalışmaları da bu bağlantını gücünü arttıracaktır. Kısacası sosyal medya yönetimi elbette SEO üzerinde etkilidir ve bu etki oldukça olumludur. Üstelik bütün bunlar, yalnızca Google için değil, aynı zamanda popüler olarak kullanılan diğer tüm arama motorları için de geçerlidir.

     • Sosyal medya yönetimi için profesyonel bir ajansla çalışmanın önemi nedir?

      Semroot, sosyal medya yönetimi alanında aktif olarak hizmet veren bir ajans olarak, tüm ve bilgi tecrübesini projeniz/şirketiniz/işletmeniz için kullanır. Yüksek kaliteli algoritmalara sahip olan SEO ve sosyal medya araçları ile çalışan SEO, işletme hesabını kullanan kişilerin gerçekleştiremeyeceği detaylı analizleri gerçekleştirir. Bu sayede Semroot tarafından hazırlanan analiz raporları ve stratejiler, en yüksek verimi almak üzerine şekillendirilir. Sosyal medya yönetimi hem reklam paylaşım süreci, hem itibar yönetimi hem de müşteri ilişkileri konusunda belirleyicidir. Böyle önemli bir unsurda oldukça profesyonel olarak çalışan bir kurum ile işbirliği içerisinde olmak, şirket prestijini tehlikeye atmanızı engelleyebileceği gibi, özgün website trafiğinizi de zamanla arttıracaktır.