SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Marka kimliğinize uygun sosyal medya içerikleri ve mecra yönetimi hizmetimizle bir adım önde olun.

Kampanya kurguları, profesyonel ürün ve hizmet tanıtımları, kullanıcılarla etkileşiminizi arttıracak stratejik sosyal medya çözümleri için uzman sosyal medya yönetim ekibimizle tanışın.

İşletmeniz için bugün bir Sosyal Medya Yönetimi teklifi alın

Teklif Çantama Ekle  
 • Sosyal Medya Nedir?

  Web 2.0 algoritmasının kullanıcılara ve mühendislere sunulması ile birlikte, internet üzerinden bilgi paylaşım alışkanlıkları tamamen değiştir. Sosyal medya denilen kavramın doğuşu, Web 2.0 algoritmasının yaygınlaşması ile aynı döneme denk gelmektedir. Sosyal medya, anlık ve karşılıklı veri aktarımı ve bilgi paylaşımının sağlanabildiği bir sistemi sağlamaktadır.

  ...
 • Sosyal Medya Yönetimi Nedir, Nasıl Yapılır?

  Sosyal medya yönetimi, başta kurumsal sosyal medya profilleri olmak üzere, sosyal medyada etki uyandırmak isteyen tüm kullanıcı hesaplarının ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Sosyal medya yönetimi sayesinde, söz konusu sosyal medya platformundaki profilin nasıl prestij kazabileceği, nasıl etki alanını büyütebileceği ve nasıl bu büyümeyi kendi ticari amaçları doğrultusunda kullanabileceği konusunda analizler yapılır. Bu analizler sonucunda yeni stratejiler proaktif olarak belirlenir ve uygulanır. Bu sayede hem finansal açıdan hem de prestij açısından gerekli noktaya ulaşmak mümkün hale gelir.

  ...
 • Sosyal Medya Hesap Yönetimi Nedir?

  Sosyal medya hesap yönetimi, herhangi bir sosyal medya platformu içerisindeki profilinizin etki alanının genişlemesini sağlayacak olan bir stratejiler bütünüdür.

  ...
 • Sosyal Medyada Hangi Platformlarda Hesaplarım Olmalıdır?

  Web 2.0 algoritmasının hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte sosyal medya platformlarının sayısı hızlı bir şekilde arttı. Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının Instagram, Twitter ve Facebook olduğunu söylemek mümkün.

  ...
 • Sosyal Medya Üzerinden Müşteri İlişkileri Yönetimi Nasıl Yapılmalıdır?

  Sosyal medya, diğer geleneksel reklam kanallarından farklı olarak, müşteri ya da hizmet alanlar ile direkt iletişimin kurulabildiği bir bağlamdır. Bundan dolayı bu bağlam içerisinde müşteri ile kurulan dolaylı ya da direkt her diyalog, sanılandan çok daha hızlı bir şekilde marka prestijini, güvenilirliğini ve kalitesini etkiler. Sosyal medya üzerinden müşteri ilişkileri dolaylı ve dolaysız olmak üzere iki farklı şekilde kurulur.

  ...
 • Sosyal Medya Analizi Nedir?

  Sosyal medya analizi, kullanılan sosyal medya hesabının, söz konusu sosyal medya platformu içerisinde etki gücü daha yüksek bir noktaya erişmesi, daha çok takipçiye sahip olması, daha çok etkileşim alan gönderilere sahip olması gibi amaçlar doğrultusunda yapılan bir analizler bütünüdür.

  ...
 • Sosyal Medyada İtibar Yönetimi Nedir?

  Herhangi bir firmanın, hedef kitlesinin büyük bir çoğunluğu tarafından seçkin, iyi, başarılı ve avantajlı olarak görülmesi oldukça önemlidir. Geçmişte itibar yönetiminin gerçekleştiği alan geleneksel yayın organlarıydı. Bugün ise sosyal medya platformlarındaki işletme hesapları aracılığı ile itibar yönetimi gerçekleştiriliyor. İtibar yönetimi ile kişilerin marka hakkındaki düşünceleri şekillendirilmeye çalışılıyor.

  ...
 • Sosyal Medya Üzerinden İnternet Sitenize Nasıl Trafik Çekersiniz?

  Sosyal medya platformları kullanılarak tercih edilen reklam modelleri, internet sitenize trafik çekmek konusunda size yardımcı olabilir. Twitter, Facebook ve Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarında, web sitesine trafik sağlamak ve paylaşılan linke tıklama sayısını arttırmak amacıyla geliştirilen reklam modelleri bulunmaktadır

  ...
 • Sosyal Medya Yönetiminin SEO’ya Faydası Var Mıdır?

  SEO’yu doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Google arama robotları, SEO algoritmasını çözmeye çalışırken, öncelikle Google arama robotlarının internet üzerinde bulunan her şeyi taramayı tercih ettiğini unutmamak gerekiyor. Sosyal medya platformları da, şirketinize dair internet üzerinde bulunan bir veridir. Bu veri Google arama robotları tarafından mutlaka taranmaktadır. Yüksek etkileşim alan, uzun süredir var olan ve düzenli bir şekilde paylaşımlar gerçekleştiren bir sosyal medya hesabı, şirketinizin web sitesinin de Google gözündeki güvenilirliğini arttıracaktır.

  ...
 • Sosyal Medya Yönetimi İçin Profesyonel Bir Ajansla Çalışmanın Önemi Nedir?

  Semroot, sosyal medya yönetimi alanında aktif olarak hizmet veren bir ajans olarak, tüm ve bilgi tecrübesini projeniz/şirketiniz/işletmeniz için kullanır. Yüksek kaliteli algoritmalara sahip olan SEO ve sosyal medya araçları ile çalışan SEO, işletme hesabını kullanan kişilerin gerçekleştiremeyeceği detaylı analizleri gerçekleştirir. Bu sayede Semroot tarafından hazırlanan analiz raporları ve stratejiler, en yüksek verimi almak üzerine şekillendirilir.

  ...