Doğru hedef kitleye doğru yerde, doğru zamanda, doğru mesajla ulaşın.

Sosyal medyada oluşturduğumuz reklam kampanyalarının özenle takibini yaparak kullanıcılarla olan etkileşimleri ölçüyor, sonucunda markanız için en doğru dijital pazarlama yöntemini belirliyoruz.

Ayrıntılı hedefleme, kolay erişim, hızlı yayılım, düşük maliyet ve ölçümlenebilirlik özellikleriyle sosyal medya reklamlarının gücünü Semroot ile keşfedin.

SOSYAL MEDYA REKLAMLARI

İşletmeniz için bugün bir Sosyal Medya Reklamı teklifi alın

Teklif Al  
 • Sosyal Medya Reklamları Nedir?

  Sosyal medya reklamları, günümüzde pek çok sanal tabanlı projenin kullandığı reklam türleridir. Geleneksel reklam kanallarından farklı olarak, sosyal medya, reklam verenin çok daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar. Ulaşılan bu kitle, yaş, cinsiyet, eğitim durumu, ikametgah bölgesi gibi konularda çeşitlilik gösterir. Bu sayede reklam verenin hedef kitlesini genişletmesi ya da belirlenen hedef kitlesi doğrultusunda özelleştirilmiş bir şekilde reklam sunması sağlanır.

  ...
 • Sosyal Medyada Reklam Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Sosyal medya platformları üzerinden reklam verirken, bu alanda deneyimi olan bir firma ile çalışmak önemlidir. Düzenli gönderi paylaşımları, reklam metinlerinin ya da görsellerinin tüketici psikolojisine hitap edebilecek şekilde düzenlenmesi, reklama ayrılacak bütçe, hedef kitle belirlenmesi ve reklamların yayınlanma sıklığı gibi konularda verilecek olan doğru kararlar, sosyal medya üzerinden verilen reklamın maksimum yararı firmaya sağlamasına sebep olur.

  ...
 • Instagram Reklam Modelleri Nelerdir?

  Instagram, dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Günümüzde yalnızca kullanıcıların değil, aynı zamanda kurumsal yapıların da aktif olarak kullandığı Instagram, sanal bir reklam alanı olarak da değerlendirilmektedir. Çok sayıda kişinin aynı platform içerisinde uzun süre boyunca vakit geçirmesi, Instagram’ı pek çok firma için ideal reklam bağlamı haline getirmektedir. Instagram üzerinden tüketicileri/müşterileri ile iletişim kurmak isteyen firmalar, reklam çalışmaları ile bu iletişimi desteklemektedirler. Instagram üzerinde kullanılabilecek ve profillerin alternatiflerine sunulan dört farklı reklam modeli bulunmaktadır.

  ...
 • Twitter Reklam Modelleri Nelerdir?

  Twitter, diğer platformlardan farklı olarak, yazılı etkileşimin maksimum değere ulaştığı bir sosyal medya sitesidir. Bundan dolayı bazı firmalar kendi hizmetleri kapsamında Twitter reklamcılığını tercih edebilirler. Twitter, kullanıcılara farklı reklam modelleri sunmaktadır. Bu sayede her firmanın, kendi reklam stratejisi ve amacı çerçevesinde farklı bir reklam modeli tercih etme şansı olmaktadır.

  ...
 • Facebook Reklam Modelleri Nelerdir?

  Facebook, yalnızca Türkiye içerisinde 42 milyondan daha fazla kullanıcıya sahiptir. Bundan dolayı pek çok işletme, web tabanlı proje ya da şirketlerin reklam vermek amacıyla tercih ettikleri sosyal medya sitesi genellikle Facebook olmaktadır. Facebook tarafından kullanıcılara sunulan reklam modelleri şöyledir;

  ...
 • Facebook Business Manager Nedir, Nasıl Kullanılır?

  Facebook üzerinden reklam vermeyi tercih eden firma, şirket ya da işletmeler, reklamları ile ilgili işlemlerinin tümünü tek bir panel üzerinden yürütme şansına sahip olurlar. Bu sayede ise ödemelerden reklam yayınlama ya da reklamı yayından kaldırmaya kadar, işlemlerin tamamı oldukça pratik bir şekilde gerçekleştirilir.

  ...
 • Instagram Business Nedir?

  Instagram üzerinden işlem hesabı oluşturmak, gönderileriniz ile öne çıkmak ve satış ya da hizmetlerinizi iki katına çıkarabilmek mümkün. Piyasaya sürüldüğünden beri küçük çaplı işletmelerden büyük şirketlere kadar tüm ticari oluşumların dikkatini çeken Instagram Business, bir firma olarak Instagram etkinlik ve etkileşimleriniz ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmanızı, reklam ve ödemelerinizi yönetmenizi, reklam oluşturmanızı ve işletmeniz ile ilgili spesifik bilgileri takipçileriniz ile paylaşmanızı sağlar.

  ...
 • Facebook Dinamik Reklamlar ve Avantajları Nelerdir?

  Reklam vermek, reklamın hazırlanılıp sunulduğu ve sonuçlarının uzak bir noktadan toplandığı bir süreç sayılmaz. Özellikle dijital reklamcılık ortaya çıktığından beri, reklamlara verilen tüketici tepkilerini ve etkileşimlerini bizzat gözlemlemek ve bu gözlemlere bağlı olarak reklam stratejilerini değiştirmek mümkün hale geldi. Kullanıcılarınız için hazırladığınız reklamların, kullanıcılarınızın tıklama davranışları, aradıkları anahtar kelimeler ve reklamınız üzerinde geçirdiği zamana göre dinamik olarak yeniden yapılandırıldığını ve sonunda ideal hale geldiğini düşünün.

  ...
 • Sosyal Medya Reklam Çalışmaları Sonuçlarını Ne Zaman Görebilirim?

  Sosyal medya reklam çalışmaları, kullanılan sosyal medya platformuna ve söz konusu platform içerisinde tercih edilen reklam modeline bağlı olarak farklı etkilere sebep olabilir. Bazı reklam çeşitleri daha yavaş bir şekilde fakat kararlıca ilerleyen bir website trafiği sağlarken, bazı reklamlar daha kısa vadede daha yüksek oranlı bir etkileşim patlaması yaratır.

  ...
 • Ajansımın Doğru Bir Reklam Stratejisi Uyguladığını Nasıl Anlayabilirim?

  Sosyal medya reklam yönetim işlerinizin tamamını emanet ettiğiniz ajansın tüm reklam işlemlerini doğru bir şekilde yapabiliyor olması gerçekten çok önemli. Peki, ajansınızın bu işlemleri size en efektif sonuçları sağlayabilecek şekilde gerçekleştirdiğinden nasıl emin olabilirsiniz. Birlikte inceleyelim.

  ...
 • Sosyal Medya Reklam Çalışmalarım Bana Ne Şekilde, Ne Sıklıkla Raporlanacak?

  Semroot ekibi, proaktif olarak sosyal medya reklam çalışmalarınızı yönetir. Proaktif bir şekilde işlemlerinizi ilerletmek, her bir işlemin reklamın getirilerine bakılarak yeniden şekillendirilmesini sağlar. İşlemlerin her aşamasında kısa vadeli ve uzun vadeli analizler yapan Semroot ekibi, bu analizler çerçevesinde bir sonraki adımı belirler. Uzun ve kısa vadeli analizler, uzun ve kısa vadeli hedefler ve gidişat çizelgeleri hakkında haftalık, aylık ve yıllık raporlar hazırlayan Semroot, bu raporların tamamını müşterileri ile paylaşır ve müşterilerin süreçten haberdar olmasına önem verir.

  ...
 • Sosyal Medya Reklam Uygulamalarını Ne Kadar Süre Yapmak Yeterli Olacaktır?

  Sosyal medya reklam uygulamaları için geliştirilen farklı reklam modelleri ve farklı platformların kullanıcı profilleri, reklam çalışmalarının getirilerinin karakterini etkiler. Bundan dolayı spesifik bir aralık vermek doğru olmaz.

  ...