Semroot ile Sosyal Medya Reklamcılığı

Sosyal Medya Reklamcılığı, hedef kitleniz ve mevcut müşterilerinizle doğrudan iletişim kurmanızı sağlayan son derece güçlü bir yöntemdir. Semroot, Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Pinterest ya da domine etmek istediğiniz farklı herhangi bir sosyal medya platformunda yayınlanmak üzere kampanyalar düzenler, reklam içerikleri üretir ve belirli bir plan çerçevesinde bu reklamları yayınlar. Semroot, işletmenize maksimum yararı sağlamak amacı ile, her bir reklam içeriğinin ve kampanyanın dönüşüm oranı ile ilgili analizler gerçekleştirir. Dijital analiz araçları ile yapılan raporlamalar ve bu raporlamalar çerçevesinde gerçekleşen optimizasyon işlemleri, sosyal medya dünyasında görünürlüğünüzü arttırma ve online iletişim becerilerinizin arttığından emin olmanızı sağlar.

HEMEN TEKLİF AL
Semroot, Sosyal Medya Reklamcılığı
Kapsamında Neler sunuyor?

Sosyal Medya Strateji Geliştirme

Kullanıcıların mobil uygulama üzerinde dönüşümünü arttırırken, markanızın müşteriler gözünde daha kalıcı bir yer edinmesini sağlamak oldukça önemlidir.

Sosyal Medya Reklamcılığı

Mobil uygulamanızı mobil pazarda en stabil şekilde optimize ederek daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlıyoruz.

Sosyal Medya İçerik Üreticiliği

Mobil uygulamanızı doğru kullanıcılara etkin bir mobil pazarlama stratejisiyle ulaştırıyoruz. Uzun yıllar sizinle olacak ideal müşterileri bulmanızı sağlıyoruz.

Neden
Sosyal Medya Reklamcılığı?
 • Sahip olduğunuz reklam bütçesinin doğrudan hedef kitleye kanalize edilmesini sağlar.
 • Semroot ile çalıştığınızda, internetteki görünürlüğünüzü arttırır. Çünkü düzenli ve organik paylaşımlar, daha çok platformda adınızdan daha çok söz edilmesini sağlar.
 • Sosyal medya yönetimi kapsamında paylaşılacak içerikler profesyonel şekilde hazırlanıyor mu?
 • Yeni müşteriler elde etmenizi sağlar.
 • Özel günlerde, toplumu ilgilendiren popüler konularda ve milli bayram dönemlerinde profesyonel bir imaj çizmenize yardımcı olacak içerik paylaşımları / kampanyalar / reklamlar yaratılıyor mu?
 • Müşterilerinizle doğrudan iletişime geçmenizi sağlar. Halkla ilişkiler ve sosyal medya psikolojisi üzerinde çalışmalar yapan uzman ekibimiz, reklam içeriklerini ve müşteriler ile olan iletişimi optimal kalitede gerçekleştirirler.
 • Satış gerçekleştirdiğiniz websitenizin trafiğinin artmasını sağlar.

Potansiyel müşterilerinize hemen ulaşmak için bizimle iletişime geçin.

Güçlü Search Engine Marketing(SEM) stratejisi markanızın başarı hedeflerini hızlandırabilir.

İLETİŞİME GEÇ

Semroot, Sosyal Medya Reklamcılık Sürecinde Hangi Aşamaları Takip Eder?

Analiz ve Raporlama
Reklam ve Kampanya Planlama
İçerik Üretimi ve Paylaşımı
Reklam ve Kampanyaları Uygulama
Müşteri İlişkileri Oluşturma
Kampanya ve Reklam Analizi
Sonuçların Raporlaştırılması
Kampanya ve Reklamların Optimize Edilmesi
HIZLI İLETİŞİM FORMU

İletişim Formunu Doldurun ekibimiz size hızlı bir şekilde geri dönüş sağlasın

HEMEN TEKLİF AL
Semroot Reklam Optimizasyonu
İçin Neler Yapar?

Markanızı daha görünür, daha popüler ve daha profesyonel kılmak adına ayırdığınız bütçeyi en etkili şekilde kullanır. Reklam kampanyalarının en iyi sonuçları yaratması için, mevcut kampanyaya ait istatistiklerin sürekli analiz edilmesi ve yenilerinin optimizasyon süreçleri doğrultusunda hazırlanması gerekir. Semroot, gelişmiş analiz araçları ile aşağıdaki analiz biçimlerini gerçekleştirir. Sonuçları size rapor olarak sunar ve optimizasyon işlemlerini hemen başlatır.
-Marka algı analizi
-Rakip analizi
-Sektör analizi
-Kampanya ölçümleme

Semroot Müşteri Yorumları
 • İşimizi dijitale taşımak ve başarıyı yakalamak uzun süredir hedeflerimiz içerisinde yer alıyordu. Birkaç ufak deneme yapmış fakat dijital dünyaya tam olarak odaklanmak için istediğimiz ekiple henüz tanışmamıştık. Teklif topladığımız bir dönemde Semroot’un bizim için hazırladığı yol haritası ve analizler bizi epey heyecanlandırdı. Bizi çok iyi analiz etmiş ve rakiplerimizi bizden iyi çözümlemişlerdi. Onlarla çalışmaya başladıktan sonra trafik artışının yanında ciddi bir dönüşüm oranı yakaladık. Her geçen gün yukarı giden bir ivmeyle devam ediyoruz. Bize harika fırsatlar yaratan Semroot ekibine teşekkür ediyorum.

  Asilev
 • İşimizi dijitale taşımak ve başarıyı yakalamak uzun süredir hedeflerimiz içerisinde yer alıyordu. Birkaç ufak deneme yapmış fakat dijital dünyaya tam olarak odaklanmak için istediğimiz ekiple henüz tanışmamıştık. Teklif topladığımız bir dönemde Semroot’un bizim için hazırladığı yol haritası ve analizler bizi epey heyecanlandırdı. Bizi çok iyi analiz etmiş ve rakiplerimizi bizden iyi çözümlemişlerdi. Onlarla çalışmaya başladıktan sonra trafik artışının yanında ciddi bir dönüşüm oranı yakaladık. Her geçen gün yukarı giden bir ivmeyle devam ediyoruz. Bize harika fırsatlar yaratan Semroot ekibine teşekkür ediyorum.

  Asilev
  İş Ortaklarımız
   Sıkça Sorulan Sorular
   • Sosyal medya reklamları nedir?

    Geleneksel reklam kanallarından farklı olarak, sosyal medya, reklam verenin çok daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar. Ulaşılan bu kitle, yaş, cinsiyet, eğitim durumu, ikametgah bölgesi gibi konularda çeşitlilik gösterir. Bu sayede reklam verenin hedef kitlesini genişletmesi ya da belirlenen hedef kitlesi doğrultusunda özelleştirilmiş bir şekilde reklam sunması sağlanır. Sosyal medya reklamları, geleneksel reklam uygulamalarına kıyasla çok daha efektif sonuçlar verir. Bunun sebebi ise reklam verenlerin reklamlarının ulaşacağı grubu en ince ayrıntısına kadar belirleyebilme şansıdır. Reklam verenler, reklamlarını görebilecek kitleyi, reklam verme amaçlarına, hedef kitlelerine, reklamlarının görülmesini istedikleri lokasyona ve bütçelerine göre belirlerler. Sosyal medya reklamları ve sosyal medya reklamcılığı, post-modern bir reklamcılık sürecinin başlangıcı olarak kabul edilebilir. Sosyal medya reklamcılığının asıl amacı, tüketiciyi firma ya da proje ile ilgili bilgiye maruz bırakmak ve daha sonra proje ile tüketici arasında duygusal bir bağ oluşturmaktır. Her sektörde binlerce farklı firmanın birbiri ile yarıştığı yeni nesil ticari dünyada, kullanıcıları ya da tüketicileri ile duygusal/motivasyonel bağ kurabilen reklam verenler, sosyal medya reklamlarından daha yüksek verim alabilmektedirler.

   • Sosyal medyada reklam yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

    Sosyal medya platformları üzerinden reklam verirken, bu alanda deneyimi olan bir firma ile çalışmak önemlidir. Düzenli gönderi paylaşımları, reklam metinlerinin ya da görsellerinin tüketici psikolojisine hitap edebilecek şekilde düzenlenmesi, reklama ayrılacak bütçe, hedef kitle belirlenmesi ve reklamların yayınlanma sıklığı gibi konularda verilecek olan doğru kararlar, sosyal medya üzerinden verilen reklamın maksimum yararı firmaya sağlamasına sebep olur. Sosyal medya üzerinde reklam yaparken dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise, reklam nesneleri konusunda çeşitliliğe ulaşmaktır. Hem yazılı metinler, hem görseller hem de videolar aracılığı ile, daha çeşitli ve zengin bir reklam literatürü oluşturabilmek, her firma için oldukça önemlidir. Semroot, sosyal medya reklamlarınızı yönetme konusunda size destek olabilir.

   • Instagram reklam modelleri nelerdir?

    Instagram, dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Günümüzde yalnızca kullanıcıların değil, aynı zamanda kurumsal yapıların da aktif olarak kullandığı Instagram, sanal bir reklam alanı olarak da değerlendirilmektedir. Çok sayıda kişinin aynı platform içerisinde uzun süre boyunca vakit geçirmesi, Instagram’ı pek çok firma için ideal reklam bağlamı haline getirmektedir. Instagram üzerinden tüketicileri/müşterileri ile iletişim kurmak isteyen firmalar, reklam çalışmaları ile bu iletişimi desteklemektedirler. Instagram üzerinde kullanılabilecek ve profillerin alternatiflerine sunulan dört farklı reklam modeli bulunmaktadır. Fotoğraf Reklamları: Renk kontrastları, içerisinde barındırdığı şekilde nesneleri, metin bölümleri ve genel tasarımı ile doğru seçilmiş bir fotoğraf, Instagram’ın reklam özelliğini en efektif şekilde kullanmanızı ve firmanızın prestijini yükseltmenizi sağlayabilir. Video Reklamları: Ses ve hareket senkronizasyonu, arka plan görüntüsü ve müziği, genel çekim tarzı ve içeriği kapsamında yeterli olan videolar, kullanıcıların ürününüz ya da hizmetiniz konusunda daha ilgili olmasını sağlayacak. Dönen Reklamlar: Aynı Instagram postu içerisinde birbirinden farklı yapılarda (video ya da fotoğraf) barındıran toplu reklamlar, müşterilerinize hizmetleriniz hakkında daha geniş anlamda bilgi verebilmenizi sağlayacak. Hikaye Reklamları: Müşterilerinizin ya da kullanıcılarınızın gönderinizi kaçırmasından şikayetçi iseniz, aktif hikaye reklamlarını kullanarak daha samimi ve spontane reklam yapıları oluşturabilirsiniz. Bu reklamlarda kısa video ya da fotoğraf kullanabilirsiniz.

   • Twitter reklam modelleri nelerdir?

    Twitter, diğer platformlardan farklı olarak, yazılı etkileşimin maksimum değere ulaştığı bir sosyal medya sitesidir. Bundan dolayı bazı firmalar kendi hizmetleri kapsamında Twitter reklamcılığını tercih edebilirler. Twitter, kullanıcılara farklı reklam modelleri sunmaktadır. Bu sayede her firmanın, kendi reklam stratejisi ve amacı çerçevesinde farklı bir reklam modeli tercih etme şansı olmaktadır. Sponsorlu Gündem (Promoted Trend): 24 saat boyunca bölgedeki kullanıcıların gündeminde kalmak istiyorsanız ve kafanızda planladığınız reklam kısa vadeli fakat çarpıcı bir etki yaratacak bir reklam ise, Sponsorlu Gündem (Promoted Trend) tercih etmek mantıklı olabilir.Sponsorlu Tweet (Promoted Tweet): Bu tweet’ler sayesinde, farklı kullanıcıların ana sayfasında gönderiniz görünebilir. Twitter profilinizi ziyaret eden kullanıcılar, daha sonra internet sitenizi de keşfederek sizi yakından tanıyabilir. Bu reklam 3 ay boyunca devam eder. Sponsorlu Hesap (Promoted Account): Firmanızın takipçi sayısını arttırmak ve böylelikle görünür prestijini yükseltmek istiyorsanız, bu reklam modeli sizin için uygun olabilir. Web Sitesi Tıklamaları (Web Site Cards): Website ziyaretlerini arttıracak olan ve size yoğun bir trafik sağlayacak olan bir reklam modelidir. Uygulama Yükleme ve Etkileşim (App installs): Özel bir bağlantı aracılığı ile kullanıcılar uygulamalarınızı daha hızlı ve pratik bir şekilde indirip kullanabilirler.

   • Facebook reklam modelleri nelerdir?

    Facebook, yalnızca Türkiye içerisinde 42 milyondan daha fazla kullanıcıya sahiptir. Bundan dolayı pek çok işletme, web tabanlı proje ya da şirketlerin reklam vermek amacıyla tercih ettikleri sosyal medya sitesi genellikle Facebook olmaktadır. Facebook tarafından kullanıcılara sunulan reklam modelleri aşağıdaki gibidir: Sayfa Gönderisinin Etkileşimini Arttıran Reklam: Sayfanızdaki herhangi bir gönderinin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak isterseniz bu reklam modelini tercih edebilirsiniz.Sayfa Beğenisini Arttıran Reklam: Prestijinizi yükseltmek ve daha çok kişi ile düzenli iletişim kurabilmek adına bu reklam modelini tercih edebilirsiniz. İnternet Sitesi Tıklanmalarını Arttıran Reklam: Direkt olarak internet sitenizin trafiğini arttırmak ve yüksek oranda reklam geliri de kazanmak için bu reklam modelini tercih edebilirsiniz. İnternet Sitesi Dönüşümlerini Arttıran Reklam: Form, doküman ya da satış işlemlerinin internet siteniz üzerinde artmasını sağlamak ve kullanıcıyı tüketime yönlendirmek adına tercih edilen reklam modelleridir. Uygulama Yüklemeleri: Uygulama pazarlaması yapan ve yeni mobil aplikasyonlar geliştiren firmalar için uygundur. Uygulamayla Etkileşim Arttıran Reklam: Uygulamalarınıza yönelik olarak oluşan etkileşimlerin kısa sürede artmasını sağlayan reklam modelleridir.

   • Facebook Business Manager nedir, nasıl kullanılır?

    Facebook üzerinden reklam vermeyi tercih eden firma, şirket ya da işletmeler, reklamları ile ilgili işlemlerinin tümünü tek bir panel üzerinden yürütme şansına sahip olurlar. Bu sayede ise ödemelerden reklam yayınlama ya da reklamı yayından kaldırmaya kadar, işlemlerin tamamı oldukça pratik bir şekilde gerçekleştirilir. Dahası, Business Manager sayesinde hesapların kendi finansal varlıklarını partnerlerle paylaşma şansı da bulunmaktadır. Çok şubeli ya da kardeş firmalı oluşumlar için Facebook Business Manager son derece yararlıdır. Kişisel Facebook hesabınız ile oldukça kolay bir şekilde Facebook Business Manager hesabı oluşturabilir ve direktifler doğrultusunda kullanmaya başlayabilirsiniz.

   • Sosyal medya reklam çalışmalarım bana ne şekilde, ne sıklıkla raporlanacak?

    Semroot ekibi, proaktif olarak sosyal medya reklam çalışmalarınızı yönetir. Proaktif bir şekilde işlemlerinizi ilerletmek, her bir işlemin reklamın getirilerine bakılarak yeniden şekillendirilmesini sağlar. İşlemlerin her aşamasında kısa vadeli ve uzun vadeli analizler yapan Semroot ekibi, bu analizler çerçevesinde bir sonraki adımı belirler. Uzun ve kısa vadeli analizler, uzun ve kısa vadeli hedefler ve gidişat çizelgeleri hakkında haftalık, aylık ve yıllık raporlar hazırlayan Semroot, bu raporların tamamını müşterileri ile paylaşır ve müşterilerin süreçten haberdar olmasına önem verir. Bu sayede süreçten dışlanmış bir reklam veren değil, sürecin hakimi olmasına rağmen can sıkıcı detaylarla uğraşmayan, sorunların bir bir çözülmesini seyreden bir reklam veren olma şansı yakalayacaksınız.