Mobil dünyada güçlü bir konum için Semroot var!

Semroot mobil dünyada uygulamalarınızı tasarlamak, geliştirmek, uygulama marketi optimizasyonu yapmak, mobil reklamcılık faaliyetlerinizi yürütmek için Türkiye’nin en geniş ve deneyimli mobil uygulama ekibiyle size hizmet veriyor!

HEMEN TEKLİF AL

Kullanıcı Odaklı Mobil Uygulama Tasarımı

Kullanıcıların mobil uygulama üzerinde dönüşümünü arttırırken, markanızın müşteriler gözünde daha kalıcı bir yer edinmesini sağlamak oldukça önemlidir.

Daha Fazla Kullanıcı

Mobil uygulamanızı mobil pazarda en stabil şekilde optimize ederek daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlıyoruz.

Hedefleme

Mobil uygulamanızı doğru kullanıcılara etkin bir mobil pazarlama stratejisiyle ulaştırıyoruz. Uzun yıllar sizinle olacak ideal müşterileri bulmanızı sağlıyoruz.

Markanızın dijital dünyada varlığını mobil
uygulamalar ile güçlendiriyoruz.

Kullanıcılarla sağladığınız etkileşimi
büyütmek ve potansiyelinize ulaşmak için bu yolculuğa başlayın.

Uygulama Geliştirme

Televziyon, Radyo reklamları günümüzde erişim oranı en yüksek reklam türleri arasında yer almaya devam etmektedir. Doğru bir reklam kampanyası, analiz edilmiş bütçe kullanımı, doğru hedefleme seçimi TV & Radyo reklamlarını en verimli hale getirilmektedir. Ulusal ve yerel olarak yayın yapan tüm kanallarda; özel projeler, spot reklamlar, bant reklamlar, viral reklamlar, sponsorluk çalışmaları Semroot tarafından büyük bir titizlikle yürütülmektedir. Semroot TV & Radyo reklam sürecinde planlama, satın alma, raporlama süreçlerini bizzat yürütmektedir.

Kalite Testleri ve Kullanıcı Deneyimi

- milyonlarca insana ulaşabilme potansiyeli
- her yaş ve cinsiyete aynı anda hitap edebilmek
- müşterilerinizin gözünde marka değerinizi arttırmak
- erişim sayısı ile kar etmek
- sektörde marka bilinirliğinizi sağlamak

UI & UX Tasarım

Semroot TV reklamlarında yeni nesil reklam anlayışına uyulması konusunda oldukça katı bir süreç izler. Reklamınızın kendi içinde raporlanabilme seviyesi sunması, kitleyi harekete geçirmesi, mesajı doğru aktarması oldukça önemlidir. Semroot TV reklamlarında şunları özellikle takip eder;

- etkileyici bir reklam oluşturmak
- izleyenlerin aklında kalıcı olmak
- izleyen kitleyi ikna etmek, fikir oluşturmak
- izleyen kitleyi doğrudan harekete geçirmek, satın almaya yönlendirmek
- farklı bir reklam anlayışı çizebilmek
- izleyenlerde pozitif duygular oluşturabilmek, farkındalığı arttırmak
- kreatif bir çizgi yakalmak

Entegrasyon ve Web Uyum

- En uygun reklam odaklarının belirlenmesi
- En uygun reklam kanallarının seçilmesi
- Program ve yayınların belirlenmesi
- Senaryo oluşturma süreci
- Geri dönüşleri analiz etmek, raporlama
- Hedef kitle
- Reklamın değerlendirilmesi

Markanız ya da şirketiniz mobil bir uygulama
ile daha fazla dönüşüm sağlayabilir mi?

Türkiye’nin en başarılı ve dünyaya açılan ilk kripto para borsası olan Thodex, mobil uygulama tasarım ve geliştirme sürecinde Semroot ekibiyle çalıştı. Bir ayda %37 trafik artışı ve 27 işlem hacmi artışıyla müthiş bir entegre süreci geçirdik!

Semroot ekibi sizinle bu konularda fikir alışverişi yapmak, yönlendirmek ve harekete geçmek için her zaman hazır olarak bekliyor. İşletmenizin mobil dünyaya nasıl entegre edileceğiyle ilgili fikir almak için bizimle hemen iletişime geçin.

HEMEN TEKLİF AL
Semroot Mobil Uygulamalarda
Başarıya Nasıl Ulaşıyor?

Müşterilerinizi tanımak ve uygulamaya geçiş

Kullanıcıyı deneyimini genişletmek ve sorunları gidermek

Başarıyı Devam Ettirme

HIZLI İLETİŞİM FORMU

İletişim Formunu Doldurun ekibimiz size hızlı bir şekilde geri dönüş sağlasın

HEMEN TEKLİF AL
Semroot Müşteri Yorumları
 • Semrootla tanışmadan önce web sitemizi mobil uygulamaya başarılı bir şekilde entegre etmek konusunda çok fazla başarısızlık yaşadık. Tavsiye üzerine Semroot ekibine fikir almak için danıştık, karşılaştığımız profesyonel ekip üzerine uygulamayı tekrar Semroot ile baştan tasarlamaya karar verdik. Süreci o kadar iyi yönettiler ki iş sonunda beklentilerimizin çok daha üstünde bir uygulama ortaya çıkardı. Açıkça söylemek istiyorum ki sayelerinde müşterilerimizin haklı eleştirilerini büyük bir başarı hikayesine dönüştürdük.

  ****
 • İşimizi dijitale taşımak ve başarıyı yakalamak uzun süredir hedeflerimiz içerisinde yer alıyordu. Birkaç ufak deneme yapmış fakat dijital dünyaya tam olarak odaklanmak için istediğimiz ekiple henüz tanışmamıştık. Teklif topladığımız bir dönemde Semroot’un bizim için hazırladığı yol haritası ve analizler bizi epey heyecanlandırdı. Bizi çok iyi analiz etmiş ve rakiplerimizi bizden iyi çözümlemişlerdi. Onlarla çalışmaya başladıktan sonra trafik artışının yanında ciddi bir dönüşüm oranı yakaladık. Her geçen gün yukarı giden bir ivmeyle devam ediyoruz. Bize harika fırsatlar yaratan Semroot ekibine teşekkür ediyorum.

  ****
 • E-ticaretle uğraşan bir marka olarak mobil uygulama için geç kaldığımızı fark ettik ve harekete geçtik. Semroot ekibinin tüm aşamaları kendi bünyesinde yapabiliyor olması ve referansları bizim için çok önemli oldu. Gerçekten tahmin ettiğimizden çok daha büyük ve profesyonel bir ekipleri var. Onlarla çalışırken her zaman enerjik ve hızlılardı. Bazen onlardan istediğimiz yenilikleri biz daha ofisten çıkmadan yapmış oluyorlardı. Gerçekten tüm çalışmalarını için bu ekibe ve markaya içtenlikle teşekkür ediyorum

  ****
 • Semroot’la çalışmak, internet üzerinden gerçekleştirdiğimiz satışların yüzde 100 oranında artmasını, sadece 5 ay içerisinde sağladı. Semroot ile ilk görüştüğümüzde, bize sektörümüzün mobil uygulama için oldukça uygun olduğunu ve eğer mobil uygulama ile kullanıcılarımıza hizmet vermezsek, yeni girişimlerin önümüze geçebileceğini anlattı. Bu kapsamda ne yapabileceğimizi sorduğumuzda ise, Semroot, uzman ekibi ile gerçekleştirebileceği mobil uygulama projelerini detaylı olarak bize sundu. Tüm sürecin kontrol ve onayımız dahilinde gerçekleşmiş olması, müşterimi kolay satın almaya yönelten gelişmiş bir mobil tasarım, ve her teknik problemimde telefonun ucunda bulduğum Semroot ekibi, ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı gösteriyor. Teşekkürler Semroot.

  ****
  İş Ortaklarımız
   Sıkça Sorulan Sorular
   • Mobil uygulama nedir?

    Mobil uygulamalar tablet bilgisayarlar, akıllı telefonlar, akıllı saatler ya da gelişmiş işletim sistemlerine sahip diğer cihazlar üzerinden kullanılabilen, farklı cihaz yapılarına uyumlu bir şekilde çalıştığından dolayı kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlayan yazılımlardır. Mobil uygulamalar, günümüzde farklı amaçlar doğrultusunda oluşturulmuş çok sayıda internet sitesi tarafından kullanılıyor. Farklı alanlarda hizmet veren çok sayıda şirket, hizmetlerine ulaşımın daha kolay olmasını ve müşterileri ile sürekli iletişim kurmanın mümkün olmasını sağlamak amacıyla, mobil uygulama da geliştirmeyi tercih etmektedirler.

   • Mobil uygulama tasarımı nedir?

    Mobil uygulama tasarımı, mobil uygulamanın kullanıcılar tarafından ne kadar kullanılacağını, kullanıcıları sistemi kullanmaya ne kadar teşvik edeceğini ve kullanıcıların işlemlerini ne kadar kolaylaştıracağını belirleyen en temel faktördür. Peki, mobil uygulama tasarımı derken temel olarak ne kast ederiz? Mobil uygulama tasarımı, font seçimi ve font kullanımı, gesture ve animasyon kullanımı, negatif alan kullanımı, user testing gibi konularda maksimum performansı sağlayabilecek aplikasyonun geliştirilmesini amaçlayan bir süreçtir. Tasarım, mobil uygulamanın her şeyidir. Tasarım yalnızca teknik özelliklerde değil, uygulamada tercih edilen renkte de kendini gösterir. Ürün ya da hizmetin sahip olduğu konsepte uygun bir uygulama tasarımı gerçekleştirirken, bu tasarımın amaca hizmet etmesini sağlamak gereklidir.

   • Mobil uygulama nasıl yapılır?

    Android ya IOS işlem sistemine sahip olan farklı elektronik cihazlarda kullanılabilen yeni nesil mobil uygulamaların nasıl geliştirildiğini merak ediyor musunuz? Geçmişte mobil uygulama yazımı oldukça uzun bir mesai gerektirirken, günümüzde bazı yardımcı araçlar ve hazır kodlarla bu süreç çok daha kısa bir hale geldi. Pek çok amatör yazılımcı, uygulamalarını yazılım geliştirme aplikasyonu aracılığı ile yazmaktadır ya da uygulamaların test edilme süreçlerini bu tür aplikasyonlar ile gerçekleştirmektedir. Mobil aplikasyon yapma sürecinde hangi işletim sistemlerinde çalışabilecek bir aplikasyon geliştirmek istediğinizi öncelikle belirlemeniz yararlı olacaktır. Kodlama çalışmalarında, aplikasyonun IOS ya da Android uyumlu cihazlar için yazılmış olması, bazı değişiklikler gerektirebilir. Uygulama oluşturma sürecinde öncelikle içerik ve tasarım konusunda çalışma yapmak gerekmektedir. Semroot’a bu konuda başvurabilir ve gelişmiş mobil uygulamaları reklam süreçleri ile birlikte Semroot’a teslim edebilirsiniz. Daha sonra ise uygulamanın test edilmesi gerekir. Test edilme sürecinde uygulamanın farklı işletim sistemlerine ait mağazalardan indirilip indirilmediği, uygulamanın sorunsuz bir şekilde açılıp açılmadığı ve gerekli işlemleri gerçekleştirip gerçekleştirmediği kontrol edilir. Mobil uygulama yapım sürecinde son aşama ise uygulamayı yayınlama aşamasıdır. Bu aşamada, gerekli görüşmeler sağlanarak ilgili işletim sisteminin mağazasında resmi bir şekilde uygulama pazara sunulur.

   • Mobil Uygulamalar Neden Gereklidir?

    Gündelik yaşamda mobil cihazların her yaştan ve her kesimden insanın ulaşabildiği düzeyde olması, internet kullanım alışkanlıklarını yeniden dönüştürdü. Kullanıcıların websiteleri üzerinden projelerinize ulaşmasını beklemek yerine, telefona indirilebilen ve anlık olarak kullanılabilen sistemler yaratmak, projenizin kullanıcıların hayatına daha sıklıkla dahil olabilmesine yardımcı olacaktır. Mobil uygulamalar, aynı zamanda firmalara kalite ve prestij sağlar. Mobil uygulamalar aracılığı ile hizmet verdiği bilinen bir firmanın daha prestijli bir profil yaratma şansı son derece yüksektir. Dahası, mobil uygulamalar sayesinde ürün tanımı, kampanya duyuruları ve çok daha fazlası doğrudan, aracısız bir şekilde kullanıcılara duyurulur. Bu sayede daha direkt bir iletişim sağlanır. Ticari rekabet ortamında ise kullanıcılar ile böyle bir iletişim kurmayı başarmak, şirketinize finansal katkı sağlayacaktır. Mobil uygulamalar, statik bir ara yüz değil, interaktif bir ara yüz kullanırlar. Bu interaktif ara yüz, her bir kullanıcının uygulamada geçirdiği vaktin niteliklerini göz önüne alır ve proaktif bir şekilde uygulama içeriğindeki öncelikli görünümleri değiştirir. Bu sayede kullanıcılara daha iyi hitap edebilmek mümkün olur.

   • Mobil Uygulamalar Neden Web Uygulamalarından Farklıdır?

    Mobil uygulamalar, kullanıcı deneyimi, kullanıcı websitesi içerisinde tutma süresi ve ticaret kampanyaları aracılığı ile müşteriler ile iletişim kurabilme becerileri bakımından standart web sitelerinden ayrılır. Mobil uygulamalar sayesinde kullanıcılar, söz konusu sisteme kendi cihazlarının herhangi bir köşesinde sürekli olarak sahip olabilirler. Bu durum, diledikleri zaman eforsuz ve pratik bir biçimde söz konusu sistemin ziyaret edilebilmesini ve hizmetlerin satın alınabilmesini kolaylaştırır. Dahası, mobil uygulamalar aracılığı ile websitesi üzerinde sörf yapma işlemi çok daha pratiktir. Bundan dolayı mobil uygulamalar genellikle daha yüksek bir gezinti süreci vaat ederler. Bu durum da uzun süreçte doğrudan satışın artması olarak şirkete yansır. Son olarak, mobil uygulamalar çeşitli bildirim algoritmaları ile kampanyalardan kullanıcıları anında haberdar ederler. Bu durum kullanıcıların mobil uygulama aracılığı ile hizmet satın alma ihtimalini arttırır. Mobil uygulama geliştirme, tasarım, reklam ve diğer tüm işlemler için Semroot ile işbirliği sağlayabilirsiniz. Semroot, belirli aralıklar ile hazırladığı raporlar aracılığı ile mobil uygulamanızın gidişatı ve istatistikleri hakkında size bilgi sunabilir ve bu analizler ışığında uygulamanın etki alanını geliştirecek stratejiler oluşturabilir.

   • Web sitemi mobil uygulamaya çevirebilir miyim?

    Web sitenizi hızlı ve pratik bir şekilde mobil uygulamaya çevirebilmek için bu işlemde kullanılması için üretilen çeşitli aplikasyonlardan yararlanabilirsiniz. Fakat bu işlemi gerçekleştirebilmek için web sitenizin mobil görünüme uygun olması gerekmektedir. Web sitenizin mobil görünüm ile uyumlu olup olmadığını öğrenmek adına, Google tarafından sunulan mobil uyumluluk testini gerçekleştirmeniz gerekir. Google, bazı temel kriterler çerçevesinde internet sitenizi değerlendirerek size kısa süre içerisinde bir sonuç sunar. Eğer siteniz mobil görünüme uyumlu ise, web sitenizi mobil uygulamaya çevirebilirsiniz. Semroot, web sitenizi mobil uygulamaya çevirme sürecinde size destek olabilecek ve bir mobil uygulamanın gerektirdiği içerik/tasarım ve pazarlama işlemlerin tamamının sorumluluğunu alabilecek bir ajans olarak, pek çok kuruma hizmet vermektedir.

   • Mobil uygulamam her cihazda kullanılabilecek mi?

    Mobil uygulamalar, kullanılacakları işletim sistemlerine uyumlu olarak kodlanmaktadır. En popüler işletim sistemlerinin Android İşletim Sistemi ve IOS işletim sistemi olduğunu söylemek mümkün. Uygulamaların kodlanma süreçlerinde, kullanılacak işletim sistemine bağlı olarak bazı değişiklikler gerçekleşir. Bundan dolayı mobil uygulama, belirlenen işletim sistemine sahip olan tüm mobil cihazlarda ve tablet bilgisayarda kullanılabilecek şekilde kodlanır. Aynı mobil uygulamanın hem IOS işletim sistemine uygun hem de Android işletim sistemine uygun farklı versiyonları kodlanabilir. Bu farklı versiyonlar, farklı mağazalar üzerinden indirilebilir ya da satın alınabilir.

   • Kullanıcı Arayüzü (UI) Tasarımı Nedir, Nasıl Olmalıdır?

    Dijital dünya kendi tasarım anlayışıyla beraber hayatımızda yerini arttırmaya her geçen gün devam ediyor. Bu özel dünyada en çok duyduğumuz kavramlardan birisi ‘’Kullanıcı Arayüzü (UI). User Interface(UI), kullanıcının girdiği sitede rahatça hareket edebilmesi, sitede bulunan içeriklere ve fonksiyonlara daha rahat ulaşması, sitede bulunduğu süreyi olumlu deneyim nedeniyle arttırması için yapılan çalışmalardır. Bir ziyaretçinin web sitesinde olabildiğince konforlu olması adına kullanıcı arayüzü(UI) çalışmaları yapılmaktadır. Bir web site ziyaretçisinin siteye girdiği zamandan itibaren karşılaşabileceği bütün görsel unsurlar, web site butonları, içerikler, simgeler, görüntüler kullanıcı açısından maksimum verimi vermelidir. Maksimum verim alabilmek için kullanıcı arayüzü tasarım aşamasında izlenen adımlar ve bunun sonucunda gerçek kullanıcılar ile yapılan testler oldukça önemlidir. Bir tasarımın, ziyaretçinin ilgisini çekmesi, ziyaretçiyi yormaması ve istenilen adımları olabildiğince hızlı bir şekilde tamamlamasını sağlaması kullanıcı arayüzü açısından önemlidir.

   • UX Tasarım Ne Demektir?

    UX Nedir? UX, kullanıcı deneyimi anlamına gelmektedir ve kullanıcıların iyi bir site deneyimine sahip olmaları amaçlanır. Kullanıcı davranışları, dijital pazar oluştuğu günden itibaren en önemli pazarlama olgularından birisi. Analytics ve diğer farklı araçlar ile kullanıcılarının bir web sitesinde ya da uygulamada yaptığı hareketleri izleyebilmek, kullanıcı ayak izlerini takip edebilmek ve bizzat kullanıcının kendi yaptığı geri dönüşler User Experience(UX) sürecinin oluşturuyor. UX(User Experience), tasarlanmış olan bir web sitesinde kullanıcıların en iyi deneyim ile siteden ayrılması için kullanılır. UX kullanıcının görsel bir deneyimini değil, web sitesinde yaptığı hareketler sonucu (örn. Bir ürün almak, hesaplama yapmak, içerik okumak vb.) yaşadığı deneyimi en iyi hale getirmeyi hedefler. Güçlü bir altyapı ve sağlam fonksiyonlar, UX tasarım sürecinde üretilmektedir. Elbette bu fonksiyonlar ne kadar çalışır ve güçlü olursa olsun iyi bir UX tasarım sürecinin, normal kullanıcıya kendini kanıtlaması için bir UI sürecine ihtiyacı vardır. Bu nedenle UX ve UI tasarımların, eşsiz bir deneyim için bir arada çalışması gerektiğini hatırlatmak gerekiyor. Semroot ekibi çalışma yaptığı projelerde, sürecin en iyi şekilde tamamlanması için onlarca farklı kullanıcı deneyimi ölçütünü, kompleks bir şekilde çalıştırmayı başarmaktadır.

   • UI ve UX tasarım arasındaki fark nedir?

    UI ve UX tasarım süreçleri birbirlerinden tamamen farklıdır. UI Kullanıcı arayüzü tasarımına dair noktalar içerirken, UX kullanıcı deneyimine dair bir süreci içermektedir. Elbette UI ve UX tasarımın ortak bir çalışma paydası olduğunu kabul etmek gerekiyor fakat birbirlerinden tamamen farklı iki sürecin işlediğini unutmamak da önemli bir olgu. UI bir tasarım sürecinde kullanıcının görsel algısı, tasarımın ulaşılabilirliği, renkler, buton tarzları ve daha birçok algısal somut süreç rol almaktadır. UX tasarım sürecinde, site ya da uygulama için oluşturulan altyapı, kullanıcının sitede yaşadığı sayfalar arası geçiş, sitede genel olarak deneyimlediği sorunlar/işlevsel noktalar önemli olmaktadır. Dijital dünyada tasarım ve kullanıcı deneyimi artık en eşsiz ve önemli iki konu halini almış durumda. Pazarlama süreçleri ne kadar iyi olursa olsun kötü bir UX ya da UI deneyimi müşterinin sayfadan hemen ayrılmasına neden olabiliyor. Aynı zamanda iyi bir tasarım daha az yapılan reklama rağmen kullanıcının güvenini kazanıyor ve işletmenin yeni potansiyel müşteriler ile tanışmasını kolaylaştırıyor.

   • IOS ve Android ile uyumlu web tasarımı nedir?

    IOS ve Android uyumlu web tasarımı, diğer adı ile Responsive tasarımlar yeni dijital pazarın en önemli ölçütlerinden biri haline geldi. Arama motorları kullanıcılarına sundukları deneyimler adına, responsive tasarım konusunda oldukça sert bir çizgi çizmeye başladı. Siteler mobil tasarıma uygun olmadığı takdirde, dijital pazarın en önemli ağlarında ciddi sıralama düşüşleri yaşayabiliyor. IOS ve Android işletim sistemine sahip telefon, tablet ve diğer cihazlardan bir web sitesine girildiği zaman sayfanın sorunsuz olarak açılması için ‘’responsive tasarım’’ gerekmektedir. Aksi takdirde kullanıcı girdiği sayfada aradığı bilgiyi, ürünü bulmakta zorlanacak ve kısa sürede siteyi terk edecektir. Bu durumda artan ‘’hemen çıkma oranı’’ ise sitenin arama motorları gözünde itibarını doğrudan etkilemektedir. En büyük sorun ise bu durumda bu değil. Böylesine bir sorundan bile daha büyük bir sorun haline gelen kullanıcı deneyimi, markaya ve siteye büyük zararlar verebilir.

   • IOS ve Android uygulama tasarımı nedir?

    2020 İtibariyle akıllı telefon kullanan insan sayısının 3 Milyar gibi bir rakama geleceği öngörülüyor. Günlük hayatın en büyük parçalarından biri haline gelen akıllı telefonlar, hayata dair birçok kolaylığı içinde barındırıyor. IOS ve Android cihazlarda kullanıcıların yüzde 97’si herhangi bir uygulama kullanmayı tercih ediyor. Bu rakamlar ise akıllara ‘’uygulama tasarım sürecinde neler oluyor?’’ sorusunu getiriyor. Bir yazılım diliyle kodlanan ve özel olarak tasarlanan yazılımlara, mobil uygulama denmektedir. Mobil uygulamalar IOS ve Android işletim sistemlerinde farklı özelliklere ve altyapıya sahip olabilir. Günlük hayatta detaylı işlemlerden çok basit hatırlatıcılara kadar birçok farklı konuda mobil uygulamalar denk gelmek mümkün. Mobil uygulama tasarım süreci, yapılmak istenilen uygulamanın işlevi, tasarımı ve kapasitesine göre değişiklik gösterir. Bu soruların cevabına göre bir uygulamayı tamamlamak dakikalar süreceği gibi yine cevaplara göre yıllar süren bir geliştirme süreci de gerekebilir.