Doğru Zamanda,Doğru Yerde, Doğru Kişilere Semroot ile ulaşın!

Türkiye’nin en büyük SEO ajansı Semroot ile kampanya kurgularınızı oluşturun ve yönetin. Optimizasyon, bütçelendirme, raporlama süreçlerinde evrensel reklam standartlarına uygun süreç yönetimi ile tanışın. Semroot medya planlama ekibi, markanızın ‘’doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilere’’ hitap etmesi için tüm veri analizi, veri işleme, uygulama süreçlerini yönetir. Markanız için hazırlanan sistematik medya planı, dinamik bir sürece uygun şekilde Semroot medya ekibi tarafından yönetilir. Markanız bütün özel günlere, öncü yeniliklere ve krizlere Semroot ile her zaman hazır!

HEMEN TEKLİF AL
Semroot Markanızın Medya Yönetimi için Neler Yapar?
 • Marka Hedefleri

  Markanızın kısa ve uzun vadeli planları neler? Neleri başarmak istiyor? Kitleler ile nasıl iletişim kurmak istiyor? Marka gelecekte kendini nasıl konumlandırmak istiyor?

 • Dönüşüm hedefleri

  Markanız müşterilerden hangi noktalarda dönüt bekliyor? Giden müşterileri tekrar kazanmak mümkün mü? Yeni müşteriler için en başarılı satış stratejisi nelerdir? Markanız için ideal dönüşüm kanalları hangisi?

 • Marka Prestiji

  Marka bilinirliği ne durumda? Yerel bilinirlik yeterli seviyelerde mi? Dünyada nasıl görünüyoruz? Markamızın sosyal statüsü ne? Markamız tüketiciler tarafından nasıl karşılanıyor? Bütün bu süreçlerin başarı ile cevaplandırılması, markanıza özel sektör araştırmalarının yapılması, ulaşılabilir hedeflerin raporlandırılması markanızın yeni potansiyel müşterilere ulaşması için oldukça önemlidir. Semroot ekibi bu süreci kendine özgü yeni nesil methotlarla, markanız adına yürütebilir.

HIZLI İLETİŞİM FORMU

İletişim Formunu Doldurun ekibimiz size hızlı bir şekilde geri dönüş sağlasın

HEMEN TEKLİF AL

Tv & Radyo Medya Planlama & Satın Alma

Televziyon, Radyo reklamları günümüzde erişim oranı en yüksek reklam türleri arasında yer almaya devam etmektedir. Doğru bir reklam kampanyası, analiz edilmiş bütçe kullanımı, doğru hedefleme seçimi TV & Radyo reklamlarını en verimli hale getirilmektedir. Ulusal ve yerel olarak yayın yapan tüm kanallarda; özel projeler, spot reklamlar, bant reklamlar, viral reklamlar, sponsorluk çalışmaları Semroot tarafından büyük bir titizlikle yürütülmektedir. Semroot TV & Radyo reklam sürecinde planlama, satın alma, raporlama süreçlerini bizzat yürütmektedir.

Tv reklamları ne işe yarar?

- milyonlarca insana ulaşabilme potansiyeli
- her yaş ve cinsiyete aynı anda hitap edebilmek
- müşterilerinizin gözünde marka değerinizi arttırmak
- erişim sayısı ile kar etmek
- sektörde marka bilinirliğinizi sağlamak

TV & Radyo Reklamları Nasıl Olmalı?

Semroot TV reklamlarında yeni nesil reklam anlayışına uyulması konusunda oldukça katı bir süreç izler. Reklamınızın kendi içinde raporlanabilme seviyesi sunması, kitleyi harekete geçirmesi, mesajı doğru aktarması oldukça önemlidir. Semroot TV reklamlarında şunları özellikle takip eder;
- etkileyici bir reklam oluşturmak
- izleyenlerin aklında kalıcı olmak
- izleyen kitleyi ikna etmek, fikir oluşturmak
- izleyen kitleyi doğrudan harekete geçirmek, satın almaya yönlendirmek
- farklı bir reklam anlayışı çizebilmek
- izleyenlerde pozitif duygular oluşturabilmek, farkındalığı arttırmak
- kreatif bir çizgi yakalmak

Semroot TV & Radyo Reklamlarında Şu Ayrıcalıkları Sunar;

- En uygun reklam odaklarının belirlenmesi - En uygun reklam kanallarının seçilmesi
- Program ve yayınların belirlenmesi
- Senaryo oluşturma süreci
- Geri dönüşleri analiz etmek, raporlama
- Hedef kitle
- Reklamın değerlendirilmesi

Açık Hava Medya Planlama – Satın Alma

Kreatif fikirleri açık havada doğru kitleyle buluşturmak son yüzyılın modası geçmeyen reklam çeşidi olarak biliniyor. Semroot olarak açık hava medya planlamasını sizin için en verimli şekilde yapıyor; Billboard, megalight, led ekran, otobüs durakları, raketler üzerinde görünmenizi sağlıyoruz. Semroot açık hava medya planlaması sürecinde tüm planlama, satın alma, lokasyon seçimi, uygulama sürecini yürütmektedir. Semroot müşterileri bu süreçte yürütülen, atılan tüm adımları kendilerine sunulan raporlarla takip edebilir, müdahale edebilir, ortaya fikir sunabilir. Açık hava reklamlarında en önemli husus yaratıcılık ve ilgiyi üzerine çekmektedir. Reklamınızın önünden geçen binlerce kişinin, reklamınıza ilgi göstermesi için doğru bir görsel, slogan, dizilim yakalalmak oldukça önemlidir.

Semroot ile Dijital Reklamcılıkla Tanışın!
 • Satış ve Lead Odaklı Reklamlar

  Markanızın mevcut itibarını ve kullanıcı algısını detaylı bir şekilde analiz ederek verileri işliyoruz. Karar aldığımız itibar yönetim stratejisiyle birlikte markanız için raporu iletiyoruz.

 • Native Content/Advertorial Reklamlar

  Markanız için oluşturduğumuz itibar stratejisinde size özel otomatik bilgilendirmeler yer alıyor. Marka yöneticimizin yönettiği süreç dışında işleyen bu bilgilendirmeler, sizin tarafınızdan gerçekleşmesi gereken rutin kontrolleri içeriyor.

 • Display Reklamlar

  Stratejinizi daha güçlü hale getirmek için sadece sizi değil, rakiplerinizi ve sektörünüzü de analiz ediyoruz. Tamamen markanıza özel hazırlanan bu raporu uzman online itibar yöneticilerimiz ve Semroot profesyonel çalışma ekibi hazırlıyor.

  Semroot Müşteri Yorumları
  • İşimizi dijitale taşımak ve başarıyı yakalamak uzun süredir hedeflerimiz içerisinde yer alıyordu. Birkaç ufak deneme yapmış fakat dijital dünyaya tam olarak odaklanmak için istediğimiz ekiple henüz tanışmamıştık. Teklif topladığımız bir dönemde Semroot’un bizim için hazırladığı yol haritası ve analizler bizi epey heyecanlandırdı. Bizi çok iyi analiz etmiş ve rakiplerimizi bizden iyi çözümlemişlerdi. Onlarla çalışmaya başladıktan sonra trafik artışının yanında ciddi bir dönüşüm oranı yakaladık. Her geçen gün yukarı giden bir ivmeyle devam ediyoruz. Bize harika fırsatlar yaratan Semroot ekibine teşekkür ediyorum.

   Asilev
  • İşimizi dijitale taşımak ve başarıyı yakalamak uzun süredir hedeflerimiz içerisinde yer alıyordu. Birkaç ufak deneme yapmış fakat dijital dünyaya tam olarak odaklanmak için istediğimiz ekiple henüz tanışmamıştık. Teklif topladığımız bir dönemde Semroot’un bizim için hazırladığı yol haritası ve analizler bizi epey heyecanlandırdı. Bizi çok iyi analiz etmiş ve rakiplerimizi bizden iyi çözümlemişlerdi. Onlarla çalışmaya başladıktan sonra trafik artışının yanında ciddi bir dönüşüm oranı yakaladık. Her geçen gün yukarı giden bir ivmeyle devam ediyoruz. Bize harika fırsatlar yaratan Semroot ekibine teşekkür ediyorum.

   Asilev
   İş Ortaklarımız
    Sıkça Sorulan Sorular
    • Medya seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

     Doğru medya seçimi yapmak için, hitap edilen kitleyi anlamak, yayıncıları çözümlemek, markanızın taleplerini aktarmak için en iyi seçenekleri belirlemek, bütçenizi optimize etmek gereklidir. Medya planlamasında reklam çalışmaları birden fazla mecrada yapılabilir. Eş olarak yapılacak reklam yerlerinin analiz sonucu belirlenmesi, projenizin ve reklamlarınızın gücünü arttıracaktır.

    • KPI Nedir? Nedir? Ne İşe Yarar?

     KPI(KEY Performance Indicator-Anahtar Performans Göstergesi-) anlamına gelmektedir. İşlev olarak ulaşılması istenilen hedef noktaya ait bir gösterge olarak tanımlanmaktadır. Markanız için hizmet verdiği her sektörde, her üründe ayrı KPI tanımlanması yapılması gerekmektedir. Bu sayede birbirinden farklı sektörlerin dinamikleri daha iyi takip edilebilir, değişen hedeflere kolay ve zamanında ayak uydurulabilir. Semroot olarak markanızın tüm KPI işaretlemeleri, medya planlaması sürecinde tarafımızca yapılmaktadır.

    • BIG Data(Büyük Veri) Nedir? Nedir? Ne İşe Yarar?

     Medya paylaşımları, bloglar, fotoğraf, video, ağ günlükleri ve daha birçok veri Big Data kapsamında değişik kaynaklardan toparlanarak, anlamlı ve işlenebilir bir biçime dönüştürülür. Bu işlemin sonucu ortaya çıkan veri birikimine Big Data denmektedir. Büyük veri, markaların analizleri sonucunda stratejik kararlarını yönlendirebilecek, markaya piyasa risklerini, avantajlarını sunacak önemli bir veri kaynağıdır. Günümüzde markaların etkin kullanımı sonucunda Big Data ile başarılı sonuçlar aldığını söylemek mümkün. Semroot olarak marka medya planlaması çalışması kapsamında Big Data kaynaklarını kullanıyor, markanız için raporluyoruz.

    • Data Management Platform (Veri Yönetimi Platformu) Nedir? Ne İşe Yarar?

     İnternet üzerinde kullanıcıların hareketleri üzerine bıraktığı çerezleri, etiketleyerek kategoriler haline getiren, daha sonra ise bu verileri DSP’e getirerek, hedef kitle çalışmalarına katkı veren sisteme veri yönetimi platformu denmektedir. Programatik bir ağ olan Data Management Platform, başarılı ve planlı kullanımı sonucunda markalar için yüksek bir başarı oranı sunmaktadır. Reklamlarınızı kişiselleştirmek, ürünleriniz hakkında veri toplamak için ideal bir sistem olan DPI, Semroot tarafından medya planlama sürecinde kullanılmaktadır.

    • DSP: Demand Side Platform(Talep Yönlü Platform) Nedir? Ne İşe Yarar?

     DSP Reklam alanlarının satın alma işlemini daha kolay hale getiren bir yöntemdir. Bu yöntem reklam veren firmaların verdikleri tekliflerin eş zamanlı olarak açık arttırmaya gitmesini hedefler. Bu sayede firmalar reklam alanlarını anlık olarak satın alabilir, tıklama/görüntüleme/arama başına verdiği rakamları arttırarak, reklamlarını daha fazla öne çıkarabilir. Aynı zamanda diğer firmaların daha az tekliflerinin bulunduğu kelimelerde daha düşük bütçeli reklam kampanyaları oluşturulabilir.

    • SSP: Supply Side Platform(Az Yönlü Platform) Nedir? Ne İşe Yarar?

     Çalışma mantığı DSP ile birbirine yakın olan SSP, yayıncının verdiği reklamların etrafında gözüken diğer reklamların optimize edilmesini sağlar. Kullanıcılar sizin reklamınızı gördüğü platformda sizin istemediğiniz bir reklamı görmez, daha verimli reklam kampanyası çalışmaları yapılabilir. Semroot SSP ilkelerini müşteri isteği üzerine uygulamaktadır.

    • Yazılı Yayın Nedir?

     Gazete, Dergi, Kitap, Broşür, Afiş, Pankart gibi matbu olarak basılan; haber, iletişim, reklam niteliği taşıyan yayınlara yazılı yayın denmektedir. Semroot yazılı basın reklam konseptlerini her geçen gün yenilemeye, kendini geliştirmeye devam ediyor.

    • Açıkhava Reklamları Faydalı Mı?

     Açıkhava reklamcılığı günümüzde hala en çok kullanılan reklam çeşitleri arasında ilk 3’te yer almaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Açıkhava reklamcılığı, sürdürdüğü trendi kaybetmiş olsa da geldiğimiz günlerde yeni yaratıcı fikirlerin Açıkhava reklamlarında büyük fayda sağladığını görmek mümkün. Geçmişte televizyon, gazete ve dergi reklamlarıyla desteklenen Açıkhava reklamları artık dijital medya ile de desteklenmeye devam ediliyor. Eş zamanlı olarak verilen yönlendirme reklamları kullanıcıların ilgisini çekiyor, kitleler üzerinde olumlu etkiler bırakabiliyor.