Sık Sorulan Sorular

1)Biz kimiz?

2005 yılında Amerika’da bir yazılım firması olarak başladığımız yolculuğumuzu Türkiye’ye taşıdık. Semroot Danışmanlık ve Yazılım A.Ş. yurt dışı deneyimleri, profesyonel kadrosu ve kaliteli referanslarıyla dijital dünyada çözüm ortağınız olmaya devam eden Semroot, çevrimiçi alanla ilgili her sorunuzu yanıtlayarak ihtiyaçlarınıza karşılık veriyor.

2)Neden ajans hizmeti almalıyım?

Dijital pazarlama yöntemlerinin işletmeleriniz için birbirinden önemli avantajları bulunuyor. İnternet kullanımın artmasıyla birlikte dijital dünyaya merak da aynı derecede artmaya devam ediyor. Online dünyada bir başarıyı yakalamak istiyorsanız bu işin uzmanlarıyla çalışmak her zaman için fayda sağlayacaktır. Profesyonel bir hizmet alarak çok kısa bir süre içerisinde internet dünyasında adınızdan söz ettirebilirsiniz.

3)Semroot Dijital Ajans’tan hangi hizmetleri alabilirim?

Semroot, dijital dünyada ihtiyacınız olan her hizmeti sunuyor. Kurumsal kimlik çalışmalarından, web sitesi tasarımına; SEO çalışmalarından, internet reklamlarına kadar bütün taleplerinizi gerçekleştiriyoruz.

4)SEO Nedir?

Türkçe açılımı Arama Motoru Optimizasyonu olan Search Engine Optimization (SEO), arama motorlarının koyduğu kriterleri sağlayarak web sitesi iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanıyor. Google arama motoru, kullanıcıların ilk 10 siteden birine girmesini değil, ziyaretçilerini aramalarının kaynağına ve çevrimiçi mağazalara yönlendirmeyi amaçlıyor. Bu nedenle de arama motorunda ilk sayfada çıkmak isteyen web siteleri için bazı kriterler koyuyor.

SEO, web sitenizin arama motorlarının kriterleri dahilinde hazırlanarak rakipleriniz arasında sıyrılmanızı ve üst sıralara yükselip kullanıcıları potansiyel müşterileriniz haline getirmeyi sağlıyor.

6)SEO Nasıl Yapılır?

Arama motorları web sitenizi analiz ederken her zaman bir dizi parametreye dayanarak belli puanlar kullanıyor. Sitenizin gelişmesini ve üst sıralara çıkmasını istiyorsanız bu parametrelere göre düzenlemeler yapmanız gerekiyor. SEO için önemli olan belli başlı kriterler vardır. Bunlar; site mimarisi, içerik, HTML ve meta etiketleri, backlink ve sosyal medya olarak sıralanabilir.

7) Dijital Pazarlama Uzmanı Ne İş Yapar?

Bir dijital pazarlama uzmanının rolü, iyi tanımlanmış bir pazarlama stratejisi oluşturmak olarak özetlenebilir. Dijital pazarlama uzmanı, hangi kanalların kullanılacağına, bütçenin nerede ve hangi sırayla tahsis edileceğine karar veriyor.

Bunun yanı sıra diğer yöneticilerin çalışmalarını denetleme ve herkesin aynı hedeflere doğru çalıştığından emin olma rolü de dijital pazarlama uzmanına ait. Teknolojiyi kullanarak pazarlama yapmak isteyen bir ekibin; SEO, sosyal medya, içerik pazarlama ve PPC reklamcılığı gibi bilgi ve becerileri olması gerekiyor. Pazarlama uzmanının ise bütün bu konularda yetkin olması ve bu konuların uzmanlarından oluşan ekibe liderlik etmesi gerekiyor.

8) Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Ülkemiz insanının okuma alışkanlığı aşırı derecede düşüktür. Bu yüzden görsel bilgi seviyesi yüksek olan çalışmalar daha fazla kişiye ulaşmayı sağlamaktadır. Düne kadar kurumsal kimliklerin tanıtılması ve güven kazanılması adına televizyon, gazete ve dergi gibi platformlarda reklam verilirken artık bunun için sosyal medya platformları tercih edilmektedir.

Sosyal medya platformlarının da kendisine has algoritmaları bulunmaktadır. Bu yüzden kurumsal sosyal medya yönetimi yapılırken çalışma yapılan platformların algoritmaları bilinmeli ve bu yönde adımlar atılmalıdır.

Sosyal medya yönetimi yapılırken; hedef kitle belirlenmesinin ardından ilgi alanlarına yönelik anlaşılabilir bir dille uygun içerik hazırlanır, sürekli takip ve analizlerle hedef kitlenin ne tür paylaşımlardan hoşlanıp etkileşimde bulunduğu belirlenir. Rakip analizi ve reklam yönetimi sayesinde de rekabette bir adım öne çıkmanız sağlanır.

9)Google Adwords Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Google Adwords reklamları ile daha fazla kişiye ulaşmak ve çalışmalarınızın karşılığını almak daha kolay bir hale geliyor. Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte İnternet, hayatımızda bir lüks olmaktan çıkarak olmazsa olmazlarımız arasına girdi. Artık insanlar almak istedikleri ya da merak ettikleri her ne varsa İnternet üzerinden öğreniyor veya satın alıyor. Her gün milyonlarca insan arama motorları üzerinden araştırmalar yapıyor. Vatandaşların, taleplerini online olarak dile getirmeye başlamasıyla beraber, işletme sahipleri de iş alanlarını genişleterek hatta bazen değiştirerek İnternet dünyasında kendilerini göstermeye başlıyor. Görünür olmak için de adwords reklamları kullananların sayısı gün geçtikçe artıyor.

Bilgilerinizi Bırakın, Uzmanlarımız Sizi Arasın!
444 0 736SEO