Semroot ile duyurun, hayal ettiğiniz ivme ile prestiji yakalayın!

Yerli ve yabancı pek çok markaya itibar yönetimi konusunda hizmet veren Semroot, sektördeki yerinizi sizin belirlediğiniz prensip ve profil çerçevesinde oluşturabilecek, sürdürebilecek ve güçlendirebilecek bir ekibe ve dijital araçlara sahip.

HEMEN TEKLİF AL
Neden Semroot ile İtibar Yönetimi
için Çalışmalıyım?

Tüketicilerin, rakibinizin, kısacası dünyanın geri kalanının sizi nasıl tanıyacağına siz karar verin! Markanızdan alınan her hizmet, potansiyel bir kullanıcı deneyimi reklamı oluşmasına sebep olur, bu doğru. Peki ya markanız hakkında yapılan herhangi bir olumsuz yorum? İtibar yönetimi, markanız hakkında ne düşünüleceğini, markanızın temel profilini bizzat sizin oluşturmanız anlamına gelmektedir.

 • Sunduğunuz ürün ve hizmet arasından en çok hangisini ön plana çıkartmak istiyorsunuz?

 • Kendi kendini gerçekletiren kehanetten faydalanın

  21. Yüzyılın sosyal psikologları tarafından sıklıkla kullanılan bu kavram, henüz gerçekleşmemiş ya da henüz doğrulanmamış bir bilginin, varlığı ile kendi gerçekliğini yaratması anlamına geliyor! Kısacası işin özeti şu: İnsanların markanızın başarılı, çok sevilen, sıklıkla tercih edilen, güvenilir bir marka olduğunuzu düşünmesi, doğal olarak daha çok müşteriye sahip olmanıza ve kaliteli işler çıkarmanıza sebep olacak. İtibar yönetimi hizmetleri ile yarattığınız kehanet, kendi kendini gerçekleştirecek!

 • Güvenli bir avantajlar dünyası elde edin

  İyi bir itibar, sizinle güvenli bir iş kapsamında çalışmak isteyen çok sayıda partneri, daha avantajlı mali olanakları, daha kapsamlı bir sosyal güvenlik bağlamını size sağlayacaktır. - Durmadan daha iyiye doğru bir ivme kaydedin. Yüksek itibar, yine yüksek itibara sahip olan markalarla iş birliği yapmak, yüksek itibar sağlayacak sosyal sorumluluk projelerinde adınız ile bulunmak, büyük işlere büyük bir prestij ile girmek anlamına geliyor. Markanız iyi bir itibar yönetimi ile, organik olarak durmadan yükselecek bir reklam sürecine girmiş sayılır.

 • Durmadan daha iyiye doğru bir ivme kaydedin

  Yüksek itibar, yine yüksek itibara sahip olan markalarla iş birliği yapmak, yüksek itibar sağlayacak sosyal sorumluluk projelerinde adınız ile bulunmak, büyük işlere büyük bir prestij ile girmek anlamına geliyor. Markanız iyi bir itibar yönetimi ile, organik olarak durmadan yükselecek bir reklam sürecine girmiş sayılır.

HIZLI İLETİŞİM FORMU

İletişim Formunu Doldurun ekibimiz size hızlı bir şekilde geri dönüş sağlasın

HEMEN TEKLİF AL

Potansiyel müşterilerinize hemen ulaşmak için bizimle iletişime geçin.

Güçlü Search Engine Marketing(SEM) stratejisi markanızın başarı hedeflerini hızlandırabilir.

İLETİŞİME GEÇ
Online
İtibar Yönetimi Neden Önemli?

Yapılan araştırmalar, yeni bir hizmet almak adına arama motorları üzerinden firmaları araştıran bireylerin yaklaşık yüzde 62’sinin, firma hakkında bir ya da birkaç olumsuz yorumu görmesi üzerine firmadan hizmet almaktan vazgeçtiğini ortaya çıkardı. Bundan dolayı markaların günümüzde dijital itibar yönetimi araçları ile olumsuz yorumları tersine çevirecek itibar çalışmaları gerçekleştirmesi zorunluluk haline gelmiştir. Temel nokta, mümkün olduğunda olumlu yorum toplamaktan ibaret değil; aksine, markanızı her türlü dijital zorbalığa karşı korumak, olumsuz yorumların itibar yönetimi stratejileri sayesinde olumlu yorumlara dönüşmesini sağlamak ve modern bir marka yüzü oluşturmak, prestijinizi yeniden yaratmanın saklı kuralları haline geliyor.

Online İtibar Yönetimini
Nasıl Gerçekleştiriyoruz?

Markanızı Dış Tehditlere Karşı Koruma

İnternet, her zaman yoğun bir enformasyon kaynağı. Markanız ile ilgili internette bulunan tüm bilgileri taramak ve olumsuz bilgilere odaklanarak bunların etkilerinin minimize edilmesini sağlamak, bu süreçte tam olarak bizim yapacağımız iş! İnternette bulunan sosyal medya platformları, blog siteleri, forumlar, haber siteleri, ürün değerlendirme içerikleri, Youtube videoları, Google Business değerlendirmeleri ve çok daha fazlası, markanızın nasıl algılandığını doğrudan etkiler. Bizler de bu mecralarda markanız ile ilgili oluşacak algıyı olumsuz etkileyebilecek tüm faktörlerin analizini gerçekleştiriyoruz.
Bu analizler doğrultusunda; • Markanıza dair olumsuz bir algının oluşmasına sebep olabilecek geri bildirimlerin
yoğunluklu olarak hangi platformlarda bulunduğunu, • Markanıza dair olumsuz bir algının oluşmasına sebep olabilecek geri bildirimlerin yoğunluklu olarak hangi konular üzerinde temellendiğini saptıyoruz.
Bu saptamalar doğrultusunda;
• Stratejik eylem planı oluşturuyor,
• Bu eylem planını sizinle paylaşıyor,
• Planların gidişatının sağladığı dönüşleri takip ediyor ve planı geri dönüşler çerçevesinde revize ediyoruz. Dijital ortamda markanızın prestijini ve isim değerini etkileyebilecek çok sayıda platform var. Olumsuz arama sonuçlarını saptamak ve analiz etmek için de çok sayıda dijital aracın bir arada kullanılması gerekiyor. Bizler Semroot olarak, dünya çapında hizmet sağlayan diğer dijital pazarlama şirketleri ile uyumlu bir şekilde, popüler ve en gelişmiş algoritmalara sahip olan araçları kullanıyoruz. Bu araçlar yardımı ile gerçekleştirilen analizler sonucu, iyileştirme çalışmaları için eylem planlarımıza aşağıdaki aksiyonları dahil ediyoruz:
• Arama Motoru optimizasyonu
• Arama motoru reklamları
• Sosyal Medya Pazarlama
• Gelir ortaklığı
• Viral Pazarlama
• İçerik Üretimi
• Online PR

Müşteri Kazanımı

Markanızın web sitesi üzerinden yaptığınız satışlar, üst düzey dijital araçlarla analizi yapılabilecek satışlardır. Web sitenizin ziyaret edilmeoranları, ziyaretlerin gerçekleştiği saatler, ziyaretçilerinizin demografik bilgileri, en çok vakit geçirilen kategori sayfaları, ziyaret etme ve ürün ya da hizmet satın alma oranları gibi çok ,sayıda istatistik öncelikle mevcut satış performansı durumunuzu analiz etmeye, daha sonra ise bu durumu geliştirmeye olanak tanır. Mevcut müşterileri daha sık aralıklarla hizmet ya da ürün satın alır haline getirmek, müşterinin ürün ya da hizmet satın aldığı için kendini ayrıcalıklı hissetmesine olanak tanımak, yeni müşteriler kazanmak ve hedef müşteri kitlesinin daha geniş bir yaş, ilgi alanı aralığına sahip olmasını sağlamak, müşteri kazanımı temelli hizmetlerde en önemli hedeflerdir.

Ölçme ve Optimize Etme

Markanızın itibarının en iyi hale getirilmesi ve talep ettiğiniz algının yeniden oluşturulması için, öncelikle mevcut durumun en gerçekçi şekilde değerlendirilmesi ve bu değerlendirmeye göre detaylı bir aksiyon planının oluşturulması gerekir. Bu kapsamda,
• Markanızın arama motorlarında görünürlük oranının ölçülmesi,• Sosyal medya platformlarında marka bilinirliğinizin ölçülmesi,• Olumsuz yorum ya puanlamaların yarattığı hasarların genel olarak saptanarak ölçümlenerek kategorize edilmesi sağlanmalıdır.
Yukarıdaki ölçme işlemleri birden fazla dijital aracı aynı anda kullanmayı gerektirecektir. Yapılan ölçümler sonucunda planlanan itibar yönetimi stratejileri ile istatistikleri optimize etme süreci başlamalıdır. Bunun için, arama motoru optimizasyonundan sosyal medya yönetimine kadar çok sayıda strateji bir arada ve eş zamanlı şekilde kullanılmalıdır. Bundan dolayı itibar yönetiminin tamamı bu konuda eğitimli ve profesyonel bireylerden oluşan bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi şarttır.

Markayı Büyütme

Tüm analiz, strateji ve aksiyon alım süreçleri sonrasında, hasarların giderilmesi ve markanızın daha optimal bir görüntü elde etmesinden sonra, nihayet sıra itibar yönetimi çerçevesinde markanın büyütülmesine gelir. Bu süreç elbette bir dizi reklam çalışmaları, sosyal medya çalışmaları, arama motoru optimizasyonu çalışmaları, viral reklam kampanyaları, içerik pazarlama stratejileri çerçevesinde yürütülür. En yüksek verimi markanıza sağlayan stratejiler pastada diğerlerinden daha büyük yer kaplamaya başlar. Markanızın hedef kitlesinin en iyi dönüşüm sağladığı reklam stratejileri, reklamların sağladığı sonuçların durmadan analiz edilmesi ve stratejilerin de yeniden optimize edilmesi ile bulunur.

"İTİBAR"Neden Gerekli?

“iMac gelecek yılın 1,299 dolarlık bilgisayarıdır, geçtiğimiz yılın 999 dolarlığı değil.” Steve Jobs iMac Tanıtımı, 1998

 • Stratejik Üstünlük

 • Nitelikli Çalışan ve Müşterileri Çeker

 • İşletme Faaliyet Süresini Arttırır

 • Fiyat Dezavantajını Yok Eder

  Semroot ile Dijital Varlığınızı
  Güçlendirin
  • Marka Algı Analizi

   Markanızın mevcut itibarını ve kullanıcı algısını detaylı bir şekilde analiz ederek verileri işliyoruz. Karar aldığımız itibar yönetim stratejisiyle birlikte markanız için raporu iletiyoruz.

  • Otomatik bilgilendirme

   Markanız için oluşturduğumuz itibar stratejisinde size özel otomatik bilgilendirmeler yer alıyor. Marka yöneticimizin yönettiği süreç dışında işleyen bu bilgilendirmeler, sizin tarafınızdan gerçekleşmesi gereken rutin kontrolleri içeriyor.

  • Rakip ve Sektör Analizi

   Stratejinizi daha güçlü hale getirmek için sadece sizi değil, rakiplerinizi ve sektörünüzü de analiz ediyoruz. Tamamen markanıza özel hazırlanan bu raporu uzman online itibar yöneticilerimiz ve Semroot profesyonel çalışma ekibi hazırlıyor.

   Semroot Müşteri Yorumları
   • İşimizi dijitale taşımak ve başarıyı yakalamak uzun süredir hedeflerimiz içerisinde yer alıyordu. Birkaç ufak deneme yapmış fakat dijital dünyaya tam olarak odaklanmak için istediğimiz ekiple henüz tanışmamıştık. Teklif topladığımız bir dönemde Semroot’un bizim için hazırladığı yol haritası ve analizler bizi epey heyecanlandırdı. Bizi çok iyi analiz etmiş ve rakiplerimizi bizden iyi çözümlemişlerdi. Onlarla çalışmaya başladıktan sonra trafik artışının yanında ciddi bir dönüşüm oranı yakaladık. Her geçen gün yukarı giden bir ivmeyle devam ediyoruz. Bize harika fırsatlar yaratan Semroot ekibine teşekkür ediyorum.

    Asilev
   • İşimizi dijitale taşımak ve başarıyı yakalamak uzun süredir hedeflerimiz içerisinde yer alıyordu. Birkaç ufak deneme yapmış fakat dijital dünyaya tam olarak odaklanmak için istediğimiz ekiple henüz tanışmamıştık. Teklif topladığımız bir dönemde Semroot’un bizim için hazırladığı yol haritası ve analizler bizi epey heyecanlandırdı. Bizi çok iyi analiz etmiş ve rakiplerimizi bizden iyi çözümlemişlerdi. Onlarla çalışmaya başladıktan sonra trafik artışının yanında ciddi bir dönüşüm oranı yakaladık. Her geçen gün yukarı giden bir ivmeyle devam ediyoruz. Bize harika fırsatlar yaratan Semroot ekibine teşekkür ediyorum.

    Asilev
    İş Ortaklarımız
     Sıkça Sorulan Sorular
     • Online itibar yönetimi kimler içindir?

      Online itibar yönetimi, markasını internet platformları üzerinde temsil etmek isteyen tüm kurumlar ya da şahıslar için son derece gereklidir. Bir birey olarak kişisel itibar yönetimi hizmeti almanız da gerekli olabilir. Profesyonel kimliğiniz ile kendinizi internet mecrasında tanıtıyorsanız, alacağınız hizmet bir markanın alacağı hizmet kadar değerli sonuçlar yaratacaktır. Online itibar yönetimi, e ticaret yöntemi ile alım ve satım işlemlerini web sistemleri üzerinden gerçekleştiren markalar için ekstra fayda sağlar. Yine de, e ticaret sistemi kullanmayan ve interneti yalnızca itibar yönetimi ve marka yüzü oluşturma amacı ile kullanan bir marka için de online itibar yönetimi son derece değerli sonuçlar sağlayacaktır. Çünkü online itibar yönetimi, internet kullanan her bir bireyin marka algısını yeniden şekillendirir.

     • Online itibar yönetimi SEO’ya fayda sağlar mı?

      SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Arama motoru optimizasyonu kapsamında markanızın belirli anahtar kelime aramalarında arama motorlarındaki görünürlüğünün arttırılması hedeflenir. Buradaki temel hedef olumlu girdilerin olumsuz girdilere oranla değer kazanmasından ziyade, ilgili aramaları yapan her kullanıcının karşısına rakiplerinizden önce markanızı sunabilmenizdir. Online itibar yönetimi, arama motoru optimizasyonu ile gerçekleştirdiğiniz her bir işlemin markanıza sağlayacak verimi maksimize etmesini sağlar. Aynı şekilde, online itibar yönetiminin de etkileri arama motoru optimizasyonu ile daha görünür hale gelir. Kısacası SEO ile online itibar yönetimi birbiri ile karşılıklı olarak en iyi sonuçları sağlama konusunda yardımlaşır. Kimi zaman online itibar yönetiminde ve arama motoru optimizasyonunda kullanılan yöntemler birbiri ile benzeşebilir. Örneğin her iki dijital pazarlama stratejisi için de markalar içerik pazarlama ya da içerik üretimi yaparlar.

     • Online itibar yönetimi için hangi dijital araçlar kullanılmalıdır?

      Online itibar yönetimi, tek bir sürecin gerçekleştirildiği bir işlemler bütünü değildir. Online itibar yönetiminin en iyi sonuçları sağlayabilecek şekilde tamamlanabilmesi adına Arama Motoru optimizasyonu, Arama motoru reklamları, Sosyal Medya Pazarlama, Gelir ortaklığı, Viral Pazarlama, İçerik Üretimi ya da Online PR gibi çok sayıda sürecin bir arada yürütülmesi gerekir. Bu yöntemlerin her birinin ortaya çıkarılabilmesi için ise bir dizi ölçüm, analiz ve strateji belirleme süreci yönetilmelidir. O halde bu süreçte anahtar kelime belirleme araçlarından popülarite ölçme araçlarına kadar çok sayıda dijital araç bir arada kullanılmalıdır. Repertuarında bu işlemleri en iyi gerçekleştiren araçların tamamına sahip olan bir dijital ajans ile çalışarak son teknoloji yöntemler ile zenginleştirilmiş bir itibar yönetimi hizmeti almak, markanızın kısa süre içerisinde büyüyüp popüler hale gelmesine katkı sağlamak anlamına gelecektir. Bu süreç içerisinde çok sayıda analiz ve ölçümün aynı anda yapılmasının temel gerekliliği ise, bu araçların kullanımı için gerçek bir ekip çalışmasının gerektiğini ortaya koymaktadır.

     • İtibar Yönetimi hizmeti kapsamında mutlaka görünür olmam gereken sosyal medya hesapları nelerdir?

      Bildiğiniz üzere, çağın trendleri, sizin de görünür olmanız gereken temel platformların hangileri olduğunu doğrudan belirler. İtibar yönetimi hizmeti aldığınız dijital pazarlama ajansının da itibar yönetimi hizmeti kapsamında sosyal medya yönetimi işlemlerinizi gerçekleştirirken çağın gerekliliklerine ve trendlerine ayak uydurması son derece önemlidir. Bu kapsamda markalar tarafından görünür olmanın en önemli bulunduğu sosyal medya platformlarının Instagram, Twitter, Facebook ve Pinterest olduğunu söylemek mümkün. Aynı zamanda kurumsal bir marka yüzünü önemseyen markalar Linkedin üzerinden de mutlaka bir profil oluşturmuş olmayı önemsiyorlar. İtibar yönetimi hizmetleri çerçevesinde tüm bu sosyal medya platformları üzerinden profil oluşturmak ve yoğunluğu farklı da olsa tüm bu sosyal medya platformlarındaki hesapları aktif olarak kullanmak önemlidir. Unutmayın, âtıl duruma gelmiş bir resmi sosyal medya hesabı bir marka için her zaman eksi puan anlamına gelir ve böyle bir görüntü itibar yönetimini hızlı bir şekilde zedeler. Günümüzde markalar genellikle yoğunluklu olarak Instagram üzerinden gönderi paylaşımını tercih etmektedir. Yine de yukarıda sıralanan sosyal medya hesaplarının tümünden gönderi paylaşmak ve belirli aralıklar bu hesaplar üzerinden ücretli reklam modellerinden yararlanmak faydalı olabilir.

     • Online İtibar Yönetimi sürecinde hasarı düzeltmek ne kadar vakit alır?

      Pek çok marka yükseliş evresine hızlı bir şekilde geçmek istediğinden dolayı, itibar yönetim sürecinin hasarı temizleme aşamasının ne kadar süreceğini merak eder. Arama motoru optimizasyon sürecinin belli bir sonucu ne zaman verebileceğine dair kesin bir tarih verilemediği gibi, itibar yönetim süreci ile ilgili de kesin bir tarih verilemez.

     • Arama Motoru İtibar Yönetimi Nedir?

      Kurumsal kimliğinizin seçtiğiniz arama motoru üzerinden hangi sonuçlarla eşleştirilerek kullanıcılara sunulduğunu bilmek, bir marka olarak sizin için son derece önemli. Bu kapsamda bizler Semroot olarak, arama motoru sonuçlarınızı analiz ediyor ve bu sonuçları iyileştirme yolunda doğru adımlar atmayı hedefliyoruz. Olumsuz yorum ya da sonuçların geri plana atılması, yaratılan olumlu geri dönüşlerin ise daha üst sıralara çıkması bu noktada son derece önemli. Yapılan araştırmalar, Google sıralamalarında özellikle ilk 3 sırada çıkan sonuçların kullanıcıların kararlarını etkilemek konusunda son derece önemli olduğunu ortaya çıkardı. Bu kapsamda, tüm negatif sonuçların yok edilmesi mümkün olmasa da, geri plana atılabilmesi mükemmel dönütler almanıza sebep olacaktır.

     • Negatif Sonuçların Alt Sıralara İnmesi Neden Bu Kadar Etkili?

      İtibar yönetimi kapsamında yapılan işlemlerden biri, hasar tespitinin yapılmasından sonra markanızın bu hasardan en az problemle sıyrılabilmesine olanak tanımaktır. Marka isminiz, ürünleriniz ya da hizmetlerinizle ilişkili bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkan negatif sonuçlar, potansiyel müşterilerinizin satın alma davranışında düşüşler ortaya çıkarır. Pek çok dijital pazarlama ajansının ilk hamlesi, negatif sonuçları yok etme noktasında şekillenmektedir. Elbette birtakım negatif sonuçları belirli işlemler ile yok etmek mümkündür. Fakat negatif sonuçların büyük bir çoğunluğu için ‘’yok etme’’ stratejisi işe yaramayacaktır. Bu durumda negatif sonuçların arama motorunda gerçekleşen ilgili aramalarda daha alt sıralara inmesi, daha gerideki sayfalarda görünmesi sağlanmaya çalışılır. Yapılan araştırmalar, kullanıcıların yaklaşık olarak 75’inin, yaptıkları bir aramada ikini sayfayı incelemeyi tercih etmediklerini ortaya çıkarmıştır. Bu kullanıcılar arasından üçüncü sayfaya ulaşanların oranı ise yalnızca yüzde 6. Doğru bir itibar yönetimi, negatif sonuçların geride kalmasını sağlar ve bu yöntemle onları adeta görünmez kılar.

     • Online İtibarımın İyi Olması Ne Zaman İşime Yarar?

      Markanızın itibarını maksimize etmesi ve belirli bir profili bu kapsamda çizmeyi başarması, hem kurumsal kimliğinizi daha değerli hale getirerek iş olanaklarının ve iş birliklerinin sizin için daha avantajlı hale gelmesinin önünü açar, hem de müşterilerinizin bireysel olarak size olan bağlılıklarının hızlı bir şekilde artmasına olanak tanır. Bütün bunları sağlamak adına istikrarlı, başarılı ve düzenli bir itibar yönetimi hizmeti almanız gerekmektedir. Online itibar yönetimi kapsamında yapılan çalışmalar, aşağıdaki durumlarda meyvelerini verecektir: İş Anlaşmaları: Diğer markalarla gerçekleştireceğiniz anlaşmalarda kar payınızın, rolünüzün belirlenmesine de marka prestijinizin ve itibarınızın yeri son derece büyük olacaktır.İş Ortaklığı Geliştirme: Markalarla iş birliği çalışmaları kapsamında toplantı yaparak anlaşma sağlayacağınız markalar da itibarı son derece yüksek markalar olacaktır. Bu sayede markanız her geçen gün daha da hızlı bir ivme kazanacaktır. İşletmenizin Yorumlarına Bakan Müşteriler: Sizin hizmet verdiğiniz kategoride hizmet almak isteyen bir müşteri, Google ya da diğer arama motorları üzerinden görüntüleme yaptığında, itibar yönetimi sayesinde son derece olumlu hale gelmiş sonuçları fark edecektir. Bu sonuçlar ise müşteriyi sizi tercih etmeye itecektir.Yeni Müşteriler Çekme: Müşteri kitlenizi geliştirmek istediğinizde ve yeni müşterileri markanıza çekmek istediğinizde yapacağınız şey oldukça kolay. İtibar yönetimi sayesinde son derece olumlu bir imaj ve algı çizmeyi başaran markanızın farklı kategorilerde de hizmet vermesini sağlamak ya da farklı bir müşteri kitlesi ile bağdaşabilecek reklam kampanyaları ile hizmet skalanızın genişlemesine olanak tanımak.

     • Online itibara neler zarar verir?

      Günümüzde internet farklı yaş gruplarından, farklı sosyokültürel gruplardan ya da farklı ilgi alanlarından herkese açıktır. Bu durumda markanız ile ilgili yapılan olumsuz olan tek bir yorum bile hızlı bir şekilde indeks alabilmektedir. Bunun yanı sıra, internet üzerinde müşterilerin markalarla yaşadıkları problemleri paylaşmak üzere kullandıkları ŞikayetVar gibi platformlar da, son derece olumsuz yorumların üst sıralara çıkabilmesine sebep olabilmektedir. Herhangi bir ürününüz ya da hizmetiniz ile ilgili eleştirel bir blog yazısı paylaşımı da tek başına sorunlu hale gelebilir. Ayrıca, toplumsal açıdan özel ve önemli günlerde marka olarak yaptığınız incitici bir paylaşım ya da duyarsız bir imaj çizecek reklam kampanyası da, oldukça yoğun ve katı eleştiriler almanıza sebep olacaktır.