Satış

Online, uygulama içi, telefon aracılığıyla veya mağazada gerçekleştirilen satışları artırın

KAMPANYA TÜRLERİ
Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Alışveriş, Video, Akıllı

Potansiyel Müşteriler

Müşterileri harekete geçmeye teşvik ederek potansiyel müşteriler ve başka dönüşümler elde edin

KAMPANYA TÜRLERİ
Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Alışveriş, Video, Akıllı

Web Sitesi Trafiği

Web sitenizi doğru kullanıcıların ziyaret etmesini sağlayın

KAMPANYA TÜRLERİ
Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Alışveriş, Video

Markayı Dikkate Alma

Kullanıcıları ürünlerinizi veya hizmetlerinizi keşfetmeye teşvik edin

KAMPANYA TÜRLERİ
Görüntülü Reklam Ağı, Video

Marka Bilinirliği

Geniş bir kitleye ulaşın ve bilinirlik oluşturun

KAMPANYA TÜRLERİ
Görüntülü Reklam Ağı, Video

Uygulama Tanıtımı

Uygulamanız için daha fazla yükleme ve etkileşim elde edin

KAMPANYA TÜRLERİ
Uygulama

Google ve ilişkili olduğu yüz binlerce web sitesinde eşzamanlı reklam yayını

Ads sertifikalı dijital reklam uzmanlarımız; tüm reklam sürecinizi baştan sona oluşturur, uygular ve raporlar.

Reklam stratejinizi oluşturmak için mevcut web sitenize ait verilerle bir reklam analizi talep edin

İşletmeniz için bugün bir Google Reklamı teklifi alın

Teklif Çantama Ekle  
 • Google Ads (Google Reklamları) nedir?

  İşletmenizin ürün veya hizmetlerini arayan kullanıcılara daha kolay ulaşabilmenizi sağlayan bir online pazarlama aracıdır. Google’ın arama sonuçlarında, iş ortağı sitelerde veya Youtube’da reklamlarınızı göstermenizi sağlayan bu sistem, internette en fazla bütçenin kullanıldığı kanaldır.

  Google reklamlarında sadece aldığınız tıklamalar için ücret ödersiniz. Ölçümlenebilme özelliğinin getirdiği avantaj ile de birçok firmanın ilk reklam tercihlerindendir.

  ... Devamını gör
 • Google’da nasıl reklam verilir?

  Google’a reklam verebilmeniz için bir Gmail hesabı açıp, bu hesap ile de bir Google Ads hesabı açmanız gerekir. Açılan Ads hesabına reklam verilecek web sitesinin adı belirtilir. Öncelikle günlük bütçe ve kullanılacak reklam modeli tanımlanır. Web siteniz/hizmetiniz/ürününüz ile ilgili anahtar kelimeler belirlenir. Google’da arama yapıldığında ve reklamınız tıklandığında, tıklama başına vereceğiniz ücret olan tıklama başına maliyet teklifi belirlenir. İletişim bilgileri ve ödeme şekli tanımlanır.

  ... Devamını gör
 • SEM (Search Engine Marketing) nedir?

  Search Engine Marketing kelimelerinin kısaltması olan SEM, Türkçe’de “arama motoru pazarlaması” anlamına gelir. Bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarda yer almasını sağlamak amacıyla kullanılan dijital pazarlama faaliyetidir.

  ... Devamını gör
 • Remarketing (Yeniden pazarlama) nedir, nasıl yapılır?

  İnternet sitenize giriş yapan kullanıcılar arama motorları, sosyal medya platformları gibi farklı mecralardan gelebilirler. Belirli yönlendirmelerle de verilmiş olan reklamlar sonucuyla da internet sitenize trafik akışı sağlanabilir. Bu kullanıcıların sitenize girme amaçları birbirinden farklı olabilir. Özellikle ürün satan ve hizmet sunan internet sitesi sahipleri için Remarketing (Yeniden pazarlama) oldukça büyük önem taşır.

  Kısacası Remarketing, İnternet sitenize giriş yapan kullanıcılara ürünlerinizi daha etkili bir şekilde sunabilmenizi ve daha hızlı, kolay bir şekilde onlara tekrar ulaşabilmenizi sağlayan bir reklam stratejisidir. Kullanıcıların internetteki davranışlarına göre, onlara yayıncı sitelerde, reklam alan internet sitelerinin reklamlarının daha sıklıkla veya öncelikle gösterilmesi sistemiyle yapılır.

  ... Devamını gör
 • Google Anahtar Kelime Planlayıcı nasıl kullanılır?

  Google Anahtar Kelime Planlayıcı sitenize ya da rakip sitelere göre, tıklama başı maliyetlere göre, anahtar kelimelerin rekabet oranına göre liste halinde sonuçlar getirir. Siz de anahtar kelime planlayıcısının size önerdiği kelimeler sayesinde kullanacağınız keywordleri optimize edebilirsiniz.

  ... Devamını gör
 • Google reklam maliyetleri nasıl düşürülür?

  Google’ın reklam sisteminde dilediğiniz zaman kampanyalarınızda ayarlamalar yapabilir, kampanyalarınızı durdurabilir veya sonlandırabilirsiniz. İstediğiniz bütçe ile başlayabilir, daha sonra aldığınız sonuçlara göre bütçenizi ayarlayabilirsiniz. Sadece ziyeretçi / tıklama başına ödeme yapar, gösterimler için ücret ödemezsiniz. Reklamınız her tıklandığında ne kadar ödeme yapmak istediğinizi ayarlayabilirsiniz.

  Reklamlarda kullanılan bir anahtar kelime ne kadar popülerse, o kadar fazla kişi teklif verir ve bu nedenle maliyeti de o kadar yüksek olur. Uzun kuyruk anahtar kelimeler daha yüksek bir kalite puanına sahip olma eğilimindedir ve daha yüksek bir kalite puanına sahip olmak, tıklama başına maliyeti düşürmenin en etkili yoludur. Öte yandan, uzun kuyruk anahtar kelimeler, düşük arama hacmine sahip belirli anahtar kelimelerdir, bu da daha ilgili arama sorgularına eğilimli oldukları ve dolayısıyla reklam harcamanızın boşa gitmeyeceğini göstermektedir. Reklam oluştururken negatif anahtar kelime kullanımı ise sonuçları daraltmanızı sağlar. Negatif anahtar kelime eklemek bütçeyi en aza indirmeye de büyük katkı sağlar.

  ... Devamını gör
 • Kalite puanı ve kalite puanını etkileyen faktörler nelerdir?

  Kalite Puanı, Google’ın anahtar kelimelerinize, açılış sayfanızın kalitesine, reklamlarınızın alaka düzeyine, tıklama oranına ve web sitenizin genel hesap performansınızla göre yaptığı puanlamadır.

  Kalite puanını etkileyen faktörler:

  Anahtar Kelime Alaka Düzeyi: Kullandığınız anahtar kelimenizin ve açılış sayfanızın kullanıcının arama hedefiyle ne kadar yakından eşleştiğinin bir ölçüsüdür.

  Açılış Sayfası Deneyimi: Açılış sayfasının, kullanıcının arama sorgusuna ne kadar iyi içerik sağladığıdır.

  Tıklama Oranı: Reklamınızın tıklanma sayısı, gerçekte gösterilme sayısıyla karşılaştırılır.

  Geçmiş Hesap Performansı: İyi performans geçmişi olan kampanyalar ve reklamlar, iyi arama sonuçları olarak kabul edilir.

  ... Devamını gör
 • Google Display Network (Google Görüntülü Reklam Ağı) nedir?

  Google'ın anlaşmalı web sayfalarında reklamlarınızın görsel içeriklere dayalı olarak, yayınlanması sağlayan bir reklam modelidir. Bu yöntemde reklamlarınızı banner veya video olarak yayınlayabilirsiniz. Görsel kullanımı sayesinde hem performans odaklı sonuçlar, hem de hedef kitle için marka bilincini uyandırmak adına en çok tercih edilen, hatta en çok yatırım yapılan reklam modeli denilebilir. Google, reklamlarınızın yayınlanma seçeneği olarak anlaşmalı web siteleri ile birlikte Gmail ve YouTube gibi kendi ürünlerinde de görsel reklamlarınızı yayınlama imkanı sağlar. İnternette birçok web sitesinde gördüğünüz banner reklamlar ve ürün/hizmet tanıtımı yapan kutucuklar display reklam olarak adlandırılmaktadır. Bu reklam modeli görüntüleme veya tıklama üzerinden ücretlendirilir.

  ... Devamını gör
 • Google reklam modelleri nelerdir?

  Arama ağı reklamları, görüntülü reklam ağı reklamları, alışveriş reklamları, video reklamları ve evrensel uygulama reklamlarıdır.

  ... Devamını gör
 • Google Search (Arama Ağı) reklamları nedir?

  Arama Ağı Reklamcılığı, Google’ın sağlamış olduğu bir hizmettir. Ürün ve hizmetleriniz ile ilgili reklamlarınızın gösterilebileceği, gerçekleştirilen arama sonucu ile alakalı bir grup web sitesi ve uygulamayı kapsar. Arama ağı reklamlarını kullandığınızda, reklam yayınlarınız belirlediğiniz anahtar kelimeler aratıldığında gösterilebilir. Ürün veya hizmete ihtiyaç duyup Google üzerinden araştırmaya başlayan kullanıcılara yönelik başvurulan ilk yöntemdir. Kısaca, müşteriniz sektörünüz ile ilgili arama yapar, Arama sonuçlarında sizi görür, reklamınız sayesinde bağlantıya tıklar ve sitenize yönlendirilir.

  Arama Ağı Reklamları, Google arama sayfasında çeşitli yerlerde, Google haritalar kısmında ve Google alışveriş reklamları arasında yer alır.

  ... Devamını gör
 • Google Shopping Ads (Alışveriş Reklamları) nedir?

  Google arama motorunda herhangi bir ürün arayan kişinin karşısına sattığı ürünleri çıkarmak isteyen markaların tercih ettiği Google reklam formatıdır. Bir e-ticaret sitesine sahipseniz dijital pazarlama alanında kesinlikle kullanmanız gereken Google reklam modellerinden biri olan Alışveriş Reklamları, sattığınız ürünlerle ilgili ayrıntılı bilgi sunar. Google arama sonuçları sayfasının üst veya yan bölümünde sitenizdeki ürünlerin ürün adı, ürün fiyatı, ürünün görseli ve site adınızla birlikte listelenir.

  ... Devamını gör
 • Google Video Reklamları nedir?

  Youtube ve Google görüntülü reklam ağlarında gösterilen video formatındaki reklamlardır. Kullanılabilir video reklam biçimleri; Atlanabilir yayın içi reklamlar, atlanamayan yayın içi reklamlar, video discovery reklamları, yayın dışı reklamlar ve bumper reklamlar olarak sıralanabilir.

  ... Devamını gör
 • UAC (Evrensel Uygulama Reklamları) nedir?

  Uygulamanızın reklamını yaparak, daha fazla kişinin keşfetmesine ve bu uygulamayı yükleyerek kullanmalarına yardımcı olur. Evrensel uygulama kampanyaları için herhangi bir hedefleme yapmanıza gerek kalmadan maksimum kullanıcıya erişme imkanı elde edersiniz. Uygulamanın maksimum sayıda indirilmesi için reklamlar otomatik olarak dönüşümlü yayınlanır ve sistem teklifleri performansa göre otomatik olarak ayarlanır. Evrensel uygulama reklamları Google’ın Google Play, Arama, YouTube ve Gmail ile Google Görüntülü Reklam Ağındaki milyonlarca web sitesi ve uygulama gibi en büyük eklentilerinde yeni uygulama kullanıcıları bulmanıza da yardımcı olur.

  ... Devamını gör