Satış

Online, uygulama içi, telefon aracılığıyla veya mağazada gerçekleştirilen satışları artırın

KAMPANYA TÜRLERİ
Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Alışveriş, Video, Akıllı

Potansiyel Müşteriler

Müşterileri harekete geçmeye teşvik ederek potansiyel müşteriler ve başka dönüşümler elde edin

KAMPANYA TÜRLERİ
Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Alışveriş, Video, Akıllı

Web Sitesi Trafiği

Web sitenizi doğru kullanıcıların ziyaret etmesini sağlayın

KAMPANYA TÜRLERİ
Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Alışveriş, Video

Markayı Dikkate Alma

Kullanıcıları ürünlerinizi veya hizmetlerinizi keşfetmeye teşvik edin

KAMPANYA TÜRLERİ
Görüntülü Reklam Ağı, Video

Marka Bilinirliği

Geniş bir kitleye ulaşın ve bilinirlik oluşturun

KAMPANYA TÜRLERİ
Görüntülü Reklam Ağı, Video

Uygulama Tanıtımı

Uygulamanız için daha fazla yükleme ve etkileşim elde edin

KAMPANYA TÜRLERİ
Uygulama

Google ve ilişkili olduğu yüz binlerce web sitesinde eşzamanlı reklam yayını

Ads sertifikalı dijital reklam uzmanlarımız; tüm reklam sürecinizi baştan sona oluşturur, uygular ve raporlar.

Reklam stratejinizi oluşturmak için mevcut web sitenize ait verilerle bir reklam analizi talep edin

GOOGLE REKLAMLARI

İşletmeniz için bugün bir Google Reklamı teklifi alın

Teklif Al  
 • Google Ads (Google Reklamları) Nedir?

  Dijital Pazar, günümüzde en etkin ve en güçlü Pazar alanı olarak varlığını sürdürmeye devam ediyor. Yeni bir Pazar anlayışının dünyaya hâkim olması, yeni reklam anlayışlarını da beraberinde getirdi. Dijital reklamcılık artık, tabela reklamlarının hatta TV reklamlarının çok daha üstünde yer alıyor. Bu nedenle Google Reklamları, günümüzde en büyük reklam ağlarından birini temsil ediyor. Kişiler, İşletmeler, Markalar, Sanatçılar reklamlarını dijital medya üzerinden yapmayı tercih ediyor.

  ...
 • Google’da Nasıl Reklam Verilir?

  Google reklam vermek isteyen kullanıcılarına onlarca farklı reklam türü ve optimizasyon şansı tanımaktadır. Reklam bütçenizi en iyi şekilde kullanmak, aldığınız dönütleri attırmak için yeni dijital anlayışa uygun bir reklam kampanyası oluşturmak gerekmektedir. Google üzerinden reklam vermek için Google Ads kullanabilirsiniz. Arama ağı, görüntülü reklam, alışveriş reklamları, youtube reklamları ve yeniden pazarlama reklamları gibi seçenekler arasından sizin için uygun olan reklam türünü seçerek, kampanyanızı optimize edebilirsiniz.

  ...
 • SEM (Search Engine Marketing) Nedir?

  SEM (Search Engine Marketing), Arama Motoru Pazarlaması anlamına gelmektedir. Arama motorları üzerinden verdiğiniz reklamlara, SEM denmektedir. SEM reklamları markanızın bilinirliğini, site trafiğinizi, satış miktarlarınızı saniyeler içerisinde etkileyebilir.

  ...
 • SEM (Search Engine Marketing) Çalışmaları Nasıl Yapılır?

  Arama motoru Pazarlama kavramı, kullanıcıların internet ağında yaptığı aramalarda markaların kendilerini öne çıkarmasını ifade etmektedir. Bu nedenle SEM çalışmalarının, ana öznesi yapılan arama sonucunda istenilen sonucun en öne reklam ile çıkarılmasıdır. Arama motorları reklam verenlere, bu işlemi sorunsuz olarak yapabilmesi için birçok yöntem sunmaktadır. Bu yöntemlere olan hakimiyetiniz, yaptığınız çalışmanın etki alanları için önemlidir.

  ...
 • Google Reklam Modelleri Nelerdir?

  Dünyada en çok kullanılan arama motorları arasında ilk sırada yer alan Google, kullanıcılarına reklam konusunda oldukça çeşitli bir hizmet alanı sunmaktadır. Dijital reklamcılığın çağın en önemli pazarlama yöntemlerinden biri olduğu günlerde, sunulan reklam çeşitliliğini kullanmak işletmeler, markalar ve diğer platformlar için önemli bir konu halini almıştır.

  ...
 • Google Reklam Ağı Nedir?

  Google ile ortak çalışan milyonlarca web sitesinin içerisinde yer alan içeriklerde ve diğer reklam alanlarında, görsel reklam verilebilmektedir. Google üzerinde görüntülü reklam vermek, dünya genelinde internet kullanıcılarının %70’i gibi bir rakama ulaşabilmek anlamına gelmektedir.

  ...
 • Google Shopping Ads (Alışveriş Reklamları) Nedir?

  Google arama ağında yapılan aramalarda, fiyat, başlık, resim, indirim, marka, ürün gibi bilgilerin yer aldığı kısım alışveriş reklamlarına aittir. Bu alanların Google Merchant sistemine eksiksiz ve Google standartlarına uygun olarak girilmesi gerekmektedir. Dijital pazarda en yüksek geri dönüşüm oranlarına sahip reklam türlerinden birisi alışveriş reklamları olmaktadır.

  ...
 • Google Video Reklamları Nedir?

  Video reklamları, Google Ads bünyesinde bulunan en çok kullanılan reklam biçimlerinden biridir. Google Ads, Youtube ve diğer video iş ortağı sitelerde, müşteriler ile etkileşim için video reklamları gösterime sunmaktadır.

  ...
 • Evrensel Uygulama Reklamları nedir?

  Evrensel Uygulama reklamı, uygulama reklamı yapmak isteyen kullanıcılar için kullanılan reklam modelidir. Evrensel uygulama reklam kampanyaları, Android ya da İOS uygulamalarının arama ağlarında, Play Market üzerinde, Youtube ve Google görüntülü reklam ağlarında sürdürülebilmektedir. Evrensel Uygulama reklamında bir hedef kitleden ziyade maksimum kullanıcıya erişilmek hedeflenir.

  ...
 • Arama ve Görüntülü Reklam Modelleri Arasındaki Fark Nedir?

  Görüntülü reklam ve arama reklamları, dijital pazarlama çağında aktif olarak kullanılan en yoğun iki biçimidir. Görüntülü ve arama reklamları, aynı reklam kampanyalarında kullanılabilmektedir. Buna rağmen birbirlerinden oldukça farklı müşteri gruplarını, hedeflemektedir. Arama reklamları, kullanıcıların daha çok internette aradığı bir hizmeti karşılamak için verilen reklamlardan oluşmaktadır.

  ...
 • UAC (Evrensel Uygulama Reklamları) Nedir?

  Evrensel Uygulama reklamı, uygulama reklamı yapmak isteyen kullanıcılar için kullanılan reklam modelidir. Evrensel uygulama reklam kampanyaları, Android ya da İOS uygulamalarının arama ağlarında, Play Market üzerinde, Youtube ve Google görüntülü reklam ağlarında sürdürülebilmektedir. Evrensel Uygulama reklamında bir hedef kitleden ziyade maksimum kullanıcıya erişilmek hedeflenir.

  ...
 • GDN - Google Display Network (Google Görüntülü Reklam Ağı) nedir?

  GDN ‘’Google Display Network’’, Google Görüntülü Reklam Ağı anlamına gelmektedir. Google Ads üzerinden, GDN Google Görüntülü Reklam hizmeti alınabilmektedir. GDN reklamları Google’nin partnerleri olan web sitelerinde yayınlanmaktadır. Adsense sistemine bağlı Google partnerleri, sitelerinin bazı bölümlerini Google Görüntülü Reklam ağı sütunları için kullanıma sunmaktadır.

  ...
 • Remarketing (Yeniden Pazarlama) Nedir, Nasıl Yapılır?

  Cookies sistemi ile web sitelerini ziyaret eden kullanıcılar, kullanıcı izni doğrultusunda etiketlenmektedir. Bu etiketleme ve hafızaya alma işlemi, kullanıcı başka bir siteyi ziyaret ettiğinde sizin sitenizin reklamı ile karşılaşması için gerekli altyapıyı oluşturmaktadır. Sizin sitenizde bir ürün, hizmet ya da bir incelemeyi takip eden kullanıcı yaptığı aramaların sonucunda sitenize tekrar gelerek, yarım bıraktığı işlemi tamamlayabilmektedir.

  ...
 • Google Search (Arama Ağı) Reklamları Nedir?

  Arama (Search) reklam ağı, kullanıcıların yaptığı aramalara doğrudan sonuç sunmak için yapılmaktadır. Kullanıcının arama yaptığı bir alanda, doğrudan verilen bir reklam ile kullanıcı hizmet verilen alan/platforma davet edilmektedir. Kullanıcı aramasında herhangi bir günlük sorun için bir arama, bir hizmet için arama ya da bir etkinlik için arama yapabilmektedir. Bütün bunlara çözüm sunmak ve kullanıcıyı çekmek adına verilen arama reklamları, doğru kullanıldığı takdirde verimli bir dönüş olarak sonlanma ihtimali en yüksek olan reklam biçimlerinden bir tanesidir.

  ...
 • Google Reklam Maliyetleri Nasıl Düşürülür?

  Güçlü bir reklam çalışması için reklam bütçesinin sürdürülebilir olması ve sağlıklı kullanılması oldukça önemlidir. Aksi takdirde reklam vermek işletme, marka ya da kişiler için ciddi bir yük olacak ve dönüşüm oranları verilen reklamlar için tatmin edici sonuçlar doğurmayacaktır. Google reklam veren kullanıcılar için, optimizasyon seçeneklerini oldukça geniş bir yelpazede sunmaktadır. Sunduğu özelliklerden bazıları şunlardır;

  ...
 • Google Anahtar Kelime Planlayıcı Nasıl Kullanılır?

  Google Ads, basit düzeyde reklamlar düzenlemek için kullanıcılara oldukça kolay bir arayüz sunmaktadır. Sunulan arayüz, kullanıcının reklam verme deneyimini en kolay ve hızlı yapabilmesi için düzenlenmiştir. Daha çok teknik detay ile reklamlarını optimize etmek isteyen kullanıcılar için ise binlerce farklı varyasyon imkanı Google Ads panelinde bulunmaktadır.

  ...
 • Kalite Puanı ve Kalite Puanı Formülü nedir?

  Google Ads kullanıcılarına reklamları sunarken birçok farklı filtre sistemi ile verilen reklamları denetlemektedir. Sadece otomatik olarak değil zaman zaman organik olarak da verilen reklamlar incelenebilmektedir. Bunu denetleme sistemlerinin temel noktası ise kalite puanı olmaktadır. Sektöre yabancı olanlar için kalite puanını bir nevi kredi notu gibi düşünmek mümkün. Kalite puanı reklam verdiğiniz sektörde rekabetin yüksek olması durumunda, doğrudan reklam politikalarınızı ve reklam bütçenizi etkilemektedir.

  ...
 • Yer Uzantısı Reklamları (Location Extension Ads) Nedir?

  Yerel işletmeler günümüzde, dijital pazarlama ile önemli reklam kampanyaları yürütebilmektedir. Özellikle Google Maps ya da diğer yer/mekan arama platformlarında, işletmelerin yaptığı reklamlar marka değeri ve satış rakamları için doğrudan etkili olmaktadır. Yer Uzantısı Reklamları (Location Extension Ads), Google Maps gibi aktif işletmelerin birçoğunu bünyesinde barındıran ya da barındırma potansiyeli yüksek olan bir platform üzerinden yürütülmektedir.

  ...