İlk insan hakkında açıklama! Bilim insanları açıkladı

Bilinen ilk insan türünün akrabalarından olan türe ait yeni bir erkek kafatası bulundu. Bu kafatası pek çok şey hakkında bilgiler veriyor. Bilim dünyası, 2016 yılında Etiyopya’da bulunan bir kafatasını incelemeyi tamamladı. Bu kafatası, ilk insan örneği olarak kabul edilen Lucy’nin yakın akrabalarından olan Australopithecus anamensis türüne ait bir erkeğe ait

Woranso-Mille bölgesinde bulunan bir kafatasının incelenmesinin ardından yapılan açıklamalarda, “İlk insan”ın neye benzediğini modellendi. MRD olarak bilinen ve Etiyopya’nın Afar bölgesinde bulunan kafatası çok iyi durumda. Bu kafatasının 4.1 milyon ile 3.6 milyon yıl arasında olduğu tahmin ediliyor” ifadelerine yer verildi.

ilk insan kimdir

Bulunan fosil, bilim dünyasında ilk insanla ilgili araştırmaları kapsamında büyük bir heyecan yaratmıştı. İncelemelerin sonuçlarına göre Australopithecus anamensis türüne ait kafatasının, insan türünün iki ayak üzerinde yürümeye nasıl başladığı konusunda önemli bilgiler verebileceği konuşuluyor.  Londra Doğa Tarihi Müzesi’nden Fred Spoor, bulunan kafatasının insan evrimindeki bir başka önemli nokta olduğunu söylüyor. 

Kafatası ilk olarak Etiyopya’nın Worsano-Mille, Afar bölgesinde 2016’da bulundu. Kafatasının neye ait olduğunu çözmek ise 3,5 yıl sürdü.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir