Google Adwords Reklamları


Google Adwords Reklamları Nedir?

Google Reklamları, reklam verenlerin, tıklanabilir reklamlarının Google’ın arama sonuçlarında görünmesi için belirli anahtar kelimelere teklif verdikleri reklam sistemidir. Reklam verenler bu tıklamalar için ödeme yapmak zorunda kaldıklarından, Google aramadan para kazanmak için bu yöntemi kullanır. Google AdWords’ün kullanımıyla google.com’da arama sonuçlarında görünen reklamları Görüntülü Reklam Ağı ve Google’ın AdSense programı aracılığıyla diğer web sitelerine reklam sunar.

Her saniye, Google’da 2.3 milyon arama yapılıyor ve çoğu arama sonuçları sayfaları da Google reklamları içeriyor. İşletmeler tarafından ödenen bu reklamlar,  işletmenizin sunduğu ürün veya hizmet türlerini ararken web sitenize alakalı olarak nitelikli trafik çekmenin son derece etkili bir yolu olabilir. Bir internet sayfasına girdiğinizde ekranınızın altında, üstünde veya yanlarında sıklıkla reklamlar görüyorsanız, hepsi şirketlerin para ödeyerek satın aldıkları internet reklamları yani Adwords reklamlarıdır. Ayrıca, Google Reklam Ağı’nda görünen Görüntülü Reklamlar da sunar. Görüntülü Reklam Ağı, Google’la ortak olan ve Google reklamlarını sunmayı kabul eden üçüncü taraf web sitelerinin kapsamlı bir koleksiyonudur.

Görüntülü Reklam Ağı’ndaki Google reklamları metin, resim, video veya zengin medya biçiminde olabilir ve farklı şekilde hedeflenebilir. Bu sistem, pazarlama ve afiş reklamları içerir. Dijital pazarlamanın parçası olan Adwords Google içerisinde en sık kullanılan ve en etkili hizmetlerinden biridir. Çünkü Google Adwords yani çevrimiçi reklamcılık, son yıllarda yeni müşterilere ulaşmanın yani sıra firmaların büyümesi için en doğru yol olduğunu defalarca kanıtlamıştır. Ayrıca, Google Adwords reklam fiyatları çok çeşitli değişkenlere bağlıdır. Bu değişkenlerin en iyi şekilde optimize edilmesi ile yüksek bir başarı sağlayabilirsiniz.