Dreamweaver Nedir?

1997 Yılında Macromedia tarafından piyasaya sürülen Dreamweaver, Adobe’un Macromedia isimli şirketi satın almasıyla Adobe firmasının kontrolü altına geçmiştir. Bu süreden itibaren(2005), Adobe tarafından geliştirilen Dreamweaver, oldukça kullanışlı ve çok fonksiyonlu bir yapı sunmaktadır.

Türkçe ve birçok farklı dili destekleyen Dreamweaver ile, C#, HTML, Visual Basic, ASP ve daha birçok programlama dili kullanarak web yazılım ve masaüstü program oluşturulabilmektedir. Çıktığı günden beri rakiplerinden çok daha kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip olan Dreamweaver bu özelliğini yıllar içerisinde hiç kaybetmemiştir. Her geçen güncellemeyle kullanıcı dostu bir arayüze sahip olma özelliğini geliştiren Dreamweaver ile sıfırdan bir program ya da web sitesi oluşturulabilmektedir.

Dreamweaver kullanıcıları, web sayfaları, web uygulamaları, hakkında dosyaları gibi farklı fonksiyonları uygulama üzerinden rahatlıkla yapabilmektedir. Dreamweaver ile aynı alanda hizmet veren birçok program dijital çağda ortaya çıkmasına rağmen, Dreamweaver güncelliğini korumayı başarmış ve alanında en popüler programlardan biri olmayı sürdürmektedir.

Hemen Bir Web Tasarımı Teklifi Alın

Teklif Al  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir